Josefína (18) a Rozárka (17) využily dobu nicnedělání v době covidu a začaly ještě s kamarádkou, dcerou herečky Ivany Jirešové Sofií Friedou (17), psát. A tak vznikla generační hra Vina vína. „Nic nám nic neřekly,“ svěřila se v rozhlase hvězda seriálu Ulice Rybová. „Pak daly text přečíst kolegyni Janě Janěkové, protože nám nevěřily. Až teprve když ona řekla, že je to super, ukázaly to nám s Davidem,“ dodala herečka.

Věří Špalkové

Studentský námět se zalíbil natolik, že se jej rozhodlo zařadit do repertoáru Divadlo Verze, které Rybová a Prachař založili a provozují spolu s Janěkovou a jejím mužem Igorem Chmelou. Hlavní roli psycholožky svěřily mladé autorky herečce Petře Špalkové (47), kterou diváci měli možnost nedávno sledovat v seriálu Stíny v mlze. Už zkouší několik týdnů, uvést ji hodlají 22. října.

O čem to je?

Vina vína vypráví o skupině šesti přátel, kteří během jednoho společného večera přijdou o kamaráda Sebastiána. Jeho smrt a otázky, jestli za ni někdo z nich mohl, partu zcela rozklíží. Případ neúspěšně vyšetřuje policie, která nakonec osloví psycholožku s nadějí, že ona dokáže získat pravdivé výpovědi všech ze skupiny.

Herec kam se podíváš

S Lindou jde o Davidovo druhé manželství. K Josefině a Rozárce má herecký pár ještě syna Františka (14), který ale jako jediný neinklinuje ke kumštu, ale spíš k fotbalu. Jinak je to v rodině umělec vedle umělce. Prachařovou první ženou byla totiž herečka Dana Batulková (64), s níž má syna Jakuba (38) a dceru Marianu (28), oba rovněž výrazně zapsané v českém showbyznysu. V dobách, kdy byl Jakub ženatý s Agátou Hanychovou (37), patřili do rodiny také herci Veronika Žilková (60) a Martin Stropnický (65).

Video
délka: 02:05.96
Video se připravuje ...

Prachař a Rybová v 7 pádech: Radikální změny několikrát do roka! FTV Prima

Fotogalerie
28 fotografií