Hlavní roli vládce Krakonoše svěřil Davidu Švehlíkovi (50). „Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení. Pro mne je poctou zahrát si v pohádce. Obzvláště pak, když je jako tato dobře napsaná, má dobré obsazení a výborného režiséra. Jsem velký milovník Krkonoš, takže tím větší mám z role radost,“ říká hlavní hrdina pohádky Krakonošovo tajemství.

Scénář zavede příznivce pohádkových příběhů na zámek Hůrka do podhůří Krkonoš. Do něj přijíždí jeho nový majitel Štěpán se svojí snoubenkou, krásnou komtesou Blankou a mladším bratrem Adamem. Roli závistivého zámeckého pána Štěpána, který se podobá proslavenému Trautenberkovi, si zahraje Jakub Prachař (37), tedy vnuk večerníčkového Trautenberka Ilji Prachaře (†81). 

Video
délka: 03:17.00
Video se připravuje ...

Krásná Sara Sandeva přiznala rozchod s fotbalistou! Ódy na Jakuba Prachaře. Markéta Reinischová

Jediný, co tak mám, jsou ty pejzy, tím jsem si s dědou podobnej, ale jinak tam nevidím žádnou podobnost. Takhle my si v rodině myslíme, že nám Krkonoše patří, tak to jediné je pravda,“ vtipkuje Jakub, který se do kostýmu Trautenberka převlékl před třemi roky, kdy byl hostem talk show Marty Jandové (48). 

„Výhoda je, že vím, jak jednou budu vypadat,“ reagoval při pohledu na sebe tehdy Kuba. 

Krakonošovo tajemství má podle mne v sobě všechny atributy současné atraktivní a žánrově rozmanité pohádky,“ říká režisér Peter Bebjak, který již má první část natáčení se zimními záběry za sebou a nyní, během července a srpna, se vypravil do dalších krajů Česka. Štáb se objeví v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v jeskyních v okolí Blanska, ve skanzenu Veselý kopec a v Úštěku.

V dalších rolích se objeví Ondřej Sokol,Leona Skleničková, Jan Nedbal, Diana Mórová nebo Martin Huba

Fotogalerie
17 fotografií