Nejdřív se Rychtář zastavil u křížku, který zhotovil přesně v místě, kde Iveta v 11:29 hod. 29. dubna 2014 ukončila svůj život pod koly jedoucího vlaku. „Jsem tu vždycky v 11.29, kdy se to neštěstí stalo, zapálím svíčku, nechám projet ten vlak a odcházím,“ svěřil Aha! Rychtář a zamířil k dalšímu křížku, který je u kolejí o kus dál.

Urna stále doma

Zapálil tam další svíčku. „Toto je pomníček schválený. Tamten mám tzv. na černo, a proto jsem byl včera moc dojatý. Sekali tam trávu a vše čistili a křížku se ani nedotkli. Děkuji,“ pravil uznale vdovec. Potom nasedl do vozu a jal se zapálit svíčku na Ivetině hrobě v Říčanech, kde ovšem urna stále chybí. „Mám ji doma a už to tak asi zůstane,“ komentoval Rychtář s tím, že u urny svíci zapaluje každé ráno.

Už je po operaci

Vdovec nechce o žádné náhradě za milovanou Ivetu ani slyšet. „Po Ivetce už jiná ani nemůže být a moje bezpečnostní agentura naštěstí šlape dobře,“ prohlásil Josef, který žije v domě u Říčan se sestrou a jejich matkou. „Starám se o zahradu a teď i o maminku. Operovali jí rakovinu, naštěstí úspěšně a máme ji už doma. Tak snad bude vše v pořádku,“ přeje si Rychtář.

Video: Příčina smrti Altmannové. A reakce Rychtáře na seriál o Ivetě

Video
Video se připravuje ...

Příčina smrti Altmannové. A reakce Rychtáře na seriál o Ivetě Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
39 fotografií