Protože party nemohla být v samotném Discolandu, kde neteče voda a prostory jsou de facto nevyhovující, svolal DJ Uwa (50) večírek do Retra. „Ten klub byl tehdy velkou konkurencí Discolandu, a tak jsem rád, že nám to umožnili,“ poděkoval slavný dýdžej z Discolandu.

Uwa mimo jiné pozval rodinu svého bývalého šéfa, Ivana Jonáka. Dorazila ale jen mafiánova bývalá milenka přezdívaná Jahůdka, maminka Jonákova syna Adama (27). Na akci se s kamarády velmi dobře bavila, mediální pozornost jí ale viditelně vadila.

Ve VIP prostorách podniku se objevil také podnikatel Vlasta Spěvák (66), který se s Jonákem dobře znal.

Půlnočním překvapením večírku, kde zazpívaly hvězdy 90. let Marcela Březinová (61), Šárka Rezková (53), Maxíci či Richard Sacher (48), se stal král českých diskoték Michal David. Hostům večera nabídl své největší hity v tzv. funky verzi. „Předělal jsem je a takhle je teď zpívám na turné,“ řekl Blesku. „Discoland pamatuju, Ivana Jonáka taky. Nebylo všechno špatný, je to určitá nostalgie,“ doplnil zpěvák, kterého fanynky nechtěly pustit z jeviště. A dokonce mu při zpěvu zavazovaly boty.

DJ Uwa zvažoval, že v rámci večera uctí minutou ticha jak památku Ivana Jonáka, tak jeho ženy Ludviky (†39), od jejíž smrti právě ve čtvrtek uplynulo 28 let. „Nakonec jsme je připomněli jen slovy, minuta ticha se nekonala, protože lidé se chtěli hlavně bavit,“ prohlásil producent večera Miroslav Kolodziej.

VIDEO: Marcela Březinová na rozloučení s Discolandem: Ta doba mi evokuje svobodu a radost!

Video
délka: 02:11.79
Video se připravuje ...

Marcela Březinová na loučení s Discolandem: Ta doba mi evokuje svobodu a radost. Luboš Procházka, Elmer Carvalho

V Retru ve čtvrtek večer tančilo také mnoho bývalých zaměstnanců Discolandu, které se dýdžeji Uwovi podařilo sehnat právě díky Blesku. A přišel i další z dýdžejů Discolandu Patrik Rokl (52). Byl to právě on, kdo Ivana Jonáka seznámil s Karlem Gottem (†80), jenž pak do sídla slavné diskotéky pravidelně jezdil. Mimo jiné za jednou ze svých milenek Monikou, toho času tanečnicí. 

 

Fotogalerie
55 fotografií