„Splnil jsem si sen. Letěl jsem za ní do nebe a viděl jsem západ slunce, který mi asi poslala,“ řekl po přistání. Zpěvačka západy slunce milovala, ráda je pozorovala a fotila si je všude, kde právě byla.

Navíc to skutečně zařídil osud, že Jan letěl později odpoledne. Slunečná sobota totiž nečekaně přinesla okolo čtvrté, kdy se měl původně balon vznést, docela silný vítr. Výlet by byl příliš nebezpečný.

„Museli jsme hodinku počkat, proto jsem měl pak nahoře ten krásný zážitek, kdy slunce mizelo za obzor,“ vysvětlil Kolomazník. Balon s ním letěl rychlostí 25 kilometrů v hodině.

Výlet do oblak dostal od kamaráda už před dvěma roky, když ovdověl. Teprve v sobotu byla příležitost sen uskutečnit. „Nakonec se mnou do koše vlezla přítelkyně syna našeho kamaráda. Všichni ostatní přátelé se báli,“ prozradil Honza.

Na rozdíl od Pilarky má rád adrenalin. „Bungee jumping bych neskočil, ale na raftu jsem jel a ještě bych klidně zkusil tandemový seskok,“ připustil Jan. Měl jedinou obavu, aby si nějak nehnul operovanou kyčlí, proto nasedal po čtyřech. 

Jan podstoupil operaci kyčle v roce 2008. Je opatrný. Zůstal už jediný ze tří stovek pacientů, kteří tehdy dostali vadnou náhradu, kdo ještě nešel na výměnu. Do koše pod balon proto lezl po čtyřech, a ještě pozpátku, aby kyčel nijak neohrozil.

VIDEO: CELÝ ZÁZNAM: Zádušní mše za Evu Pilarovou (†80): Vzkaz Gottové a dav VIP hostů

Video
Video se připravuje ...

CELÝ ZÁZNAM: Zádušní mše za Evu Pilarovou (†80): Vzkaz Gottové a dav VIP hostů Blesk TV

Fotogalerie
44 fotografií