Herec Vojtěch Kotek pořádně překvapil diváky primáckého pořadu Máme rádi Česko, když se zcela nevybíravě pustil do moderátorské hvězdy Saskie Burešové

Saskia Burešová (hlasatelka)
 

. Kotek před kamerami prohlásil, že si ji jeho známý měl z nějakého důvodu splést s transgender osobou a celou historku pojal jako náramně zábavnou záležitost. 

 

Není třeba dodávat, že podobné nejapné žerty noblesní dámu, jakou je Saskia Burešová, nijak nepotěšily. „Sehnala jsem si číslo na Vojtu Kotka. Zavolala jsem Vojtovi a říkám: 'Můžete mi vysvětlit, co to mělo znamenat?' A on říká: 'Paní Burešová, moc se vám omlouvám, to bylo vytržené z kontextu. To takhle vlastně vůbec nebylo,'“ popsala Kotkovy výmluvy v pořadu FACE TO FACE.

Kotek pak chtěl svůj přešlap vyžehlit tím, že se za moderátorkou osobně zastaví v pořadu Inkognito na Primě, kde měla být VIP hostem. Tam se jí měl veřejně omluvit a předat jí kytici květin.

„Mě to neponížilo, duševní buranství mě nemůže ponížit,“ zůstávala slavná moderátorka nejprve nad věcí. „On to nemyslel zle, ale je hloupej, to je otázka inteligence,“ dodala k trapné aféře.

Urážky byly připravené

Nakonec ale legenda České televize vzkázala Kotkovi, aby peníze za pugét raději poslal na Ukrajinu. Po zhlédnutí celého pořadu totiž nebylo pochyb o tom, že byl celý výstup dopředu naplánovaný a o žádné vytržení z kontextu rozhodně nešlo. Kotkovy výmluvy byly zkrátka jen zbabělá snaha dostat se z průšvihu.  

„Vojta mi původně řekl, že to bylo vytržené z kontextu. Ale když jsem pak viděla, jak si tam každý přisazuje, pochopila jsem, že to bylo dopředu připravené. Spousta lidí mi volala s tím, že to je sprosté urážení a že si to nesmím nechat líbit,“ popsala pro eXtra.cz

„Chlapci si tam ze mě prostě dělali legraci v průběhu celého pořadu, naváželi se a strefovali se do mě. To ať se na mě nikdo nezlobí, to opravdu ve svém věku nemám zapotřebí,“ vyjádřila se. Podivnou omluvu si tak Kotek může strčit za klobouk. 

Musela jsem se ozvat

Původně se prý k celé záležitosti nemínila vůbec vyjadřovat. Po zhlédnutí celého pořadu a zjištění, v jakém rozsahu vlastně ponižování bylo, ale změnila názor.

„Vždyť, co by si dovolili příště? A nejde jen o mě. Je jasné, že když se člověk pohybuje v naší branži, že nás občas properou v bulváru. Ale aby se do mě naváželi de facto kolegové? A ještě takovýmto způsobem, do o generace starší ženy? To je přece hrozné,“ prohlásila s tím, že by se po takovém veřejném urážení v pořadu necítila vůbec dobře. 

„Někdo vás pozuráží, vy tam půjdete, dostanete kytku a je to spláchnuté? To v žádném případě,“ uvedla moderátorka.

Co zaznělo v pořadu

Vojtovi Kotkovi vyklouzlo při natáčení z pusy toto: „Je to lehce nekorektní, co teď řeknu, ale skutečně se to stalo. Můj známý měl na návštěvě před šesti, sedmi lety kamaráda z Ameriky. A viděl u nás v televizi nějaký pořad, který moderovala Saskia Burešová. A řekl tomu mému kamarádovi neuvěřitelnou věc. Že nechápe, jak je možné, že Česká republika je takhle dopředu před Amerikou. Že u nás, tady v Česku, moderují pořady trans lidi!“

VIDEO: Legendární hlasatelka Saskia Burešová: 10 let jsem se dostávala z dluhů z podnikání!

Video
Video se připravuje ...

Legendární hlasatelka Saskia Burešová: 10 let jsem se dostávala z dluhů z podnikání! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Fotogalerie
121 fotografií