„Chtěl jsem ti koupit Pražský výběr,“ žertovala hvězda seriálu Policie Modrava. Představitel majora Koutného ale nikde víno známé z minulého režimu nesehnal. Přinesl proto raději celý dárkový koš. S Jožkou se zná několik desítek let z fotbalového klubu Amfora a na cestách po světě často sdíleli jeden pokoj.

Mokrá košile

Oblíbený herec ale spolunocležníkovi nikdy těžkou hlavu nedělal, má stejně jako Jožka rád pořádek. To druhého parťáka do nepohody Karla Vágnera komínky nikdo dělat nedonutí. „Jednou jsem strašně zacákal koupelnu,“ svěřil se na oslavě muzikant. „Jožka vzal mou oblekovou košili a tu podlahu s ní vytřel. Jenže mně to bylo fuk. Vzal jsem si ji klidně na sebe a šel,“ smál se Karel.

Žudro vede

Vágner se svojí osmdesátky dočká zítra, jsou s Jožkou narozeni jen 8 dní od sebe. „Musí mi chodit pro pivo,“ smál se král moravských lidovek. Před několika dny se sešli na Pražském Hradě při předávání vyznamenání. Jinak už se přátelí dobrých čtyřicet let. Karel jednou na Moravě slyšel z amplionu Černého zpívat, jeho muzikantské ucho zpozornělo a hned Jožkovi natočil album. Od té doby prodal moravský slavík miliony nosičů. Karel mu láskyplně říká žudro.

Video: Viděl mě podruhé a řekl: Stejně si tě vezmu, vzpomíná manželka Jožky Černého

Fotogalerie
34 fotografií