„Terapie je jedno ze společenských tabu. Někdy mám pocit, že je vnímána pořad trochu jak chvilka pro blázny, pro slabochy, depkaře, zoufalé hysterky nebo snad neschopy, co nedokážou v životě zabrat. A to je mi líto,“ svěřila se na sociální síti půvabná herečka Jana Bernášková, která na televizních obrazovkách naposledy zazářila v komediálně laděném seriálu Co ste hasiči. Právě terapie je podle ní naopak pro lidi, kteří se chtějí v životě někam posunout...

„Je pro ty, co se nebojí se změn a chtějí se zbavit bolesti, stejně jako na fyzioterapii. Chtějí ve svém životě něčeho dostát. Někteří se potřebuji odrazit z psychického dna, jiní chtějí dosáhnout životních cílů, radosti, lásky. Chtějí se posunout správným směrem. Terapie je cesta a práce na sobě a vřele ji doporučuji všem, kteří o ní zvažují, i těm, kteří v tichu duše ví, že ji potřebují, ale zatím vyčkávají,“ napsala během toho, co sama čekala na právě takové sezení, co jí nepochybně pomáhá k větší životní harmonii a duševní pohodě.

VIDEO: Jana Bernášková přiznala: Syna jsem zamkla v autě! Zasahovali hasiči 

Video
Video se připravuje ...

Jana Bernášková přiznala: Syna jsem zamkla v autě! Zasahovali hasiči Markéta Reinischová

„Každý si zaslouží být vyslechnutý. A pokud se rychle vyřeší a vám se uleví, tím líp. To, co je pro jednoho jen nepříjemná věc, je pro druhého neřešitelná situace,“ tvrdí Bernášková, a jak sama prozradila, čeká ji v rámci terapií mimo jiné také hypnóza. Obavy, že bude za své nečekané přiznání odsuzována, se ale ukázaly jako zcela liché. Mezi souhlasnými komentáři plnými slov podpory a pochopení od dam (i mužů), co terapie sami podstupují, anebo jsou k nim díky Bernáškové sami inspirováni, se objevily i reakce Janiných kolegyněk z herecké branže. 

Herečka Kristýna Janáčková (40), co se do paměti televizních diváků zapsala především rolí rozmazlené zdravotní sestřičky Kristýny Tiché z Ordinace v růžové zahradě 2, se nechala slyšet, že se do rukou odborníků svěřuje již řadu let. „Já bez terapie patnáct let ani ránu,“ oznámila Bernáškové tato dvojnásobná maminka, co své druhé dítko povila loni v dubnu. Svým lajkem ale Bernáškovou, autorku dvou romantických knih, ocenily také herečky Tereza Brodská (53), Lucie Benešová (47) či Marie Doležalová (35), co reagovala na její slova emotikony tleskajících ručiček, anebo herec Jiří Polyhar (45). 

Fotogalerie
37 fotografií