Uvěřila popíračům pandemie a skupinám antivaxerů, jichž jsou plné sociální sítě… a stalo se jí to osudným. Na smutném případu zmiňují zahraniční média především syna Hany Horké Jana Reka, známého ze skupiny Jelen. Ten totiž všechny tyto odpůrce očkování skrze sociální sítě nařkl ze smrti maminky a vyjádřil se v tom smyslu, že mají na rukou její krev. Rek svůj příběh zopakoval například pro BBC, známou britskou veřejnoprávní stanici, která připomněla i poslední status zesnulé na facebooku, že se z nemoci zotavuje a je připravena začít zase žít…

BBC ovšem není jediné, koho tragický konec zpěvačky Asonance zaujal. Britští občané si jej mohli přečíst v bulvárnějším DailyMailu, informovala o něm i francouzská agentura AFP, francouzské Le Figaro, španělský El País, italská stanice Sky TG24, německé servery Der Tagesspiegel a Stern, který použil jako ilustrační obrázek mrazivou fotografii rakve, na které je fixem napsáno „covid-19“. Dále to byl rakouský web Heute, maďarský web 24.hu či rumunský web Digi24.ro, ale i mexický zpravodajský portál El Universal a brazilský Globo.

VIDEO: Syn zpěvačky Horké (†57), která zemřela na covid: Když se lámal chleba, postavila kolem sebe zeď

Video
délka: 03:53.60
Video se připravuje ...

Syn zpěvačky Horké (†57), která zemřela na covid: Když se lámal chleba, postavila kolem sebe zeď 360° na CNN Prima NEWS

Nejhůře vyznívá příběh Horké na DailyMailu, kde se přímo v titulku píše, že „česká folková zpěvačka zemřela poté, co úmyslně chytila covid, aby mohla získat zdravotní průkaz, který jí umožní navštěvovat saunu“. Rek přitom sám pro BBC zdůraznil, že jeho matka nevěřila bizarním konspiračním teoriím o vakcínách. „Její filozofie byla taková, že byla více v pohodě s myšlenkou dostat covid, než se nechat očkovat. Ne, že bychom se nechali očipovat, nebo něco podobného,“ tvrdil tento talentovaný mladý muž, který si teď prochází velice náročným životním obdobím. 

Je sice pravdou, že Horká na sociálních sítích zmiňovala, že se těší do divadla, do sauny, na koncert a dovolenou u moře, ale to v rámci svého posledního oficiálního prohlášení končícího optimistickým zvoláním „život je tu pro mě a pro vás také”. O dva dny později se jí však náhle přitížilo. Smrt si pro ni přišla až děsivě rychle – jak její syn popsal, „byla to otázka deseti minut“. Ulehla s bolestí zad a už bohužel nevstala. „Udusila se ve vlastní posteli,“ napsal Rek na facebooku. Spekuluje se, že mohlo jít o plicní embolii, na přivolání záchranky už bylo pozdě.

Fotogalerie
35 fotografií