Mladý hudebník totiž na Facebooku obvinil řadu osobností z toho, že na základě jejich vystupování si jeho máma vytvořila názor, který vedl k její smrti, respektive negativně ovlivnily její smýšlení. Zpěvačka kapely Asonance totiž uvěřila, že když se dobrovolně nakazí, vytvoří si protilátky a nebude muset na očkování, v čemž ji její přátelé "antivaxeři" podporovali.

A osobnosti, které se k očkování nebo k dopadům covidu staví odmítavě nebo přinejmenším zdrženlivě, pak podle Reka mají na smrti jeho mámy podíl. "Andor Šándor, Duše K, MUDr. Jan Vojáček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, PhD., Roman Šmucler a spol. Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám váma. Jste absolutní odpad a od teď na vás mám brutální pifku,“ napsal Jan Rek na sociální síť.

VIDEO: Syn zpěvačky Horké (†57), která zemřela na covid: Když se lámal chleba, postavila kolem sebe zeď

Video
délka: 03:53.60
Video se připravuje ...

Syn zpěvačky Horké (†57), která zemřela na covid: Když se lámal chleba, postavila kolem sebe zeď 360° na CNN Prima NEWS

Ovšem sklidil za to smršť reakcí od lidí, kteří stále odmítají uznat závažnost covidu a přičítají smrt Horké čemukoliv jinému. "Některá hovada mají ještě tu drzost si přihřívat polívčičku na Hančině kondolenční FB zdi. Jo a taky poslat na mýho Honzíčka facebookovej ban, aby se nemohl bránit, je jen malá třešnička," upozornila Rekova partnerka Anna. "Tak díky a opatrujte se, my jdem řešit kvůli bezohlednosti rozloučení… A tebe, Honzíčku, Honza Rek nadevšechno miluju a snad to brzo zvládneme, jsem tu pro tebe a budu!" dodala.

Jan Rek také popsal průběh mámina onemocnění. „Mně s tátou bylo zle celkem 3 dny. Pak následovala izolace, abychom nikoho neohrozili. Mamce bylo špatně 5 dní a sama tomu šla naproti. Získávání protilátek nemocí neuznávám dávno. O to víc, když se mi vlastní máma udusí v posteli,“ dodal mrazivě mladý muž, který si posteskl, že mu „kvůli svobodě a názoru maminka nepřijde k promoci, svatbě, křtinám atd.“ Zároveň na všechny apeloval, aby nevěřili šarlatánům a nechali se očkovat. „Máte doma děti a partnery,“ připomněl všem antivaxerům, kteří mají podle něj „na rukou krev“.

VIDEO: Felix o Gottovi: Smrt v přímém přenosu! Zpěvačka chytla naschvál covid a zemřela

Video
délka: 02:56.24
Video se připravuje ...

Felix o Gottovi: Smrt v přímém přenosu! Zpěvačka chytla naschvál Covid a zemřela Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
26 fotografií