Dokument už přitom viděl loni na podzim při premiéře. „Neznám nikoho, kdo by měl takovou odvahu jako Karel a k něčemu takovému by přistoupil. Vždyť to je smrt v přímém přenosu!“ řekl Blesku po televizní premiéře filmu ohromený Felix. „Se svým publikem se rozhodl být prostřednictvím filmu až do poslední své chvíle. V dobrém i zlém, tedy až do svého úplného konce. Odešel vlastně na jevišti a to se málokomu povede. A mnozí si to vroucně přejí,“ doplnil muzikant.

Vše řekl Štaidl

Že ve filmu mluvila řada Karlových životních souputníků, avšak na něj se kvůli stopáži nedostalo, nijak neřešil. „S Karlem jsem hrál od roku 68 a v dokumentu je spousta záběrů se mnou, které to dokazují. Jsem s tím velmi spokojený,“ hodnotí Slováček. „Všechno za naši, tedy Karlovu partu, řekl Láďa Štaidl. Sám bych to ani líp nedokázal,“ pravil.

Nová fotka

Vdova Ivana Gottová (45) zveřenila v době vysílání dokumentu vzácný snímek. Je ze září 2019 – tedy krátce před Karlovou smrtí – a společně si na něm doma spolu s režisérkou Špátovou pouštějí její první sestřih. „Jako bychom s Olgou a Karlem film sledovali s vámi,“ napsala ke snímku.

Video: „Na život!“ připíjí si Karel Gott v ukázce z filmu KAREL

Video
délka: 00:47.44
Video se připravuje ...

„Na život!“ připíjí si Karel Gott v ukázce z filmu KAREL Bontonfilm

Fotogalerie
50 fotografií