Temné stavy Basikovou semlely už v mládí. Poprvé nad sebevraždou prý přemýšlela už jako pětadvacetiletá. "A to bylo opravdu hodně špatné. Až jsem potom vyhledala lékařskou pomoc, protože si myslím, že psychické nemoci jsou úplně stejné, jako ty fyzické. A na každou bolest je fáč a na každou bolest je nějaký lék nebo nějaká rada," uvedla zpěvačka pro Óčko Star. 

Druhá velká krize přišla v období jejího druhého manželství, které se podle jejích slov tak úplně nepovedlo. "Ale jak říkám, to je život. A život ti přináší nejrůznější věci, nečekané, kruté, tvrdé, někdy nespravedlivé a záleží jenom na tobě, jak se s nimi vypořádáš," uzavřela. 

Také tehdy jí hodně pomohla lékařská pomoc, ale v první řadě to prý byly děti. Právě ty ji vždycky udržely při životě a při touze tady pro ně zůstat, protože ji potřebují. "Představa, že bych udělala takovéhle náhlé rozhodnutí, které už nejde nikdy vzít zpátky, je šílená," říká dnes. 

A její rada? Ani v těch nejtěžších chvílích podle zpěvačky nesmí člověk zapomínat na ostatní. Člověk nesmí myslet na sebe, ale na to, že tady je někdo okolo a tímhle by mu mohl nenávratně a doživotně ublížit.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

VIDEO: Tvoje tvář: Bára Basiková neudržela slzy! Kvůli Gottovi!

Video
Video se připravuje ...

Tvoje tvář: Bára Basiková neudržela slzy! Kvůli Gottovi! TV Nova

Fotogalerie
142 fotografií