Skon slavného hudebníka byl velmi nečekaný. Kvůli nemoci musel Miloslav Benýšek rušit koncert. Při té příležitosti na sociální síť koncem října s humorem sobě vlastním napsal, že ho „přepadl šílený moribundus“ a že ho čeká pocení pod dvojitou duchnou. „Doufám, že to zvládnu, protože je mi fakt blbě,“ doplnil ještě. V úterý 9. listopadu však všechny zasáhla informace o jeho smrti, k níž mělo podle údajů uvedených při pohřbu dojít 7. listopadu. Svých devětašedesátých narozenin, které měl oslavit 12. prosince, se Benýšek už bohužel nedožil.

Jeho kamarád Petr na facebooku uvedl, že ho pouhých několik dní před skonem navštívil a nesl mu léky. „Nad nemocí už nevyhrál,“ stýskal si s tím, že se v muzikantském nebi jednou všichni sejdou a zase si společně zahrají…

Prozatím se však všichni, co ho měli rádi a co patřili mezi jeho příznivce například z dob, kdy byl členem formace NaHlas Ivana Hlase (67), Tanja, Kóma, S.L.S. či George and Beatovens, sešli na Vinohradském hřbitově, kde se v 15:00 konal Benýškův pohřeb. V kapli sv. Václava se postupně scházeli muzikantovi přátelé, mnohdy oděni v kůži, jak se u rockerů sluší, aby jej vyprovodili na jeho poslední cestě. Mnozí přinášeli kytice i věnce a všichni vypadali upřímně zarmouceni. Pro hudební scénu je to totiž veliká ztráta.

VIDEO: Ivan Hlas vystupuje po rakovině hlasivek.

Video
délka: 01:05.24

Ivan Hlas vystupuje po rakovině hlasivek. Marek Pátek

Miloslav Benýšek působil na české hudební scéně od sedmdesátých let. Byl členem celé řady populárních rockových kapel, zahrál si například s Citrony, Framus 5 nebo Baletem, ve kterém ve své době působila také Iveta Bartošová (†48).

Aktuálně hrál s Deep Purple Mania. Právě těm se v době své nemoci veřejně omlouval. Na otázku známého, zda se náhodou nejedná o koronavirus, muzikant odpověděl, že neví, protože ve státní svátek nejsou otevřená testovací centra… Příčina jeho skonu je však dosud široké veřejnosti neznámá a zůstává nevyřčenou záhadou.
Fotogalerie
35 fotografií