O herečce se v jejím okolí ví, že není z těch, které by výtky, kritiku, nebo dokonce pochvalu zaobalovaly do slovních kudrlinek. Naprosto přímočaře vždy řekne, co si myslí. „Pravdivě řečeno, upřímnost se mi vyplácí jak kdy. Záleží na tom, jak to řeknu. Jedna věc je upřímnost a druhá je styl, jakým to podám,“ řekla Bohdalová na vysvětlenou.

Velká pocta

„Teď vzhledem k věku mě už tolerují, ale byly doby, kdy jsem tu prořízlou pusu měla raději zavřít,“ zavzpomínala na křtu knihy, kterou napsal Petr Macek (40). „Petr patří mezi slušné novináře a je to velká pocta, když to o něm říkám,“ pochválila herečka autora. „Byla to úžasná spolupráce, vůbec jsem nemusela do ničeho zasahovat. Pouze jsem mu, myslím, opravila nějaké faktické věci, jako jsou data,“ prozradila Jiřina, jak kniha vznikala. Sama je ráda, že ji mohla pokřtít na prknech Divadla Na Jezerce po představení Gin Game, v němž hraje s Milanem Kňažkem (76).

Bez cenzury

„Když jsem za Jiřinou přišel před jejím jubileem, zda by s knihou souhlasila, ráda přijala. Dokonce odmítla cokoliv cenzurovat,“ přiznal k autorizované knize sám autor. „Pochvala od takového člověka, jako je ona, potěší mnohonásobně víc než od někoho jiného,“ dodal Macek. Kniha Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová je již v prodeji. Pořídit si ji můžete třeba na ikiosek.cz.

Principál Jan Hrušínský: Nikdy na mě nebyla ostřejší...

Domovskou divadelní scénu našla herečka v posledních letech v Divadle Na Jezerce. Mohlo by se zdát, že to s ní principál Jan Hrušínský (66) musí mít kvůli její upřímnosti těžké, opak je ale pravdou. „Jiřinku znám od roku 1961 a budete se divit, nikdy na mě nebyla ostřejší, nebo snad dokonce nepříjemná. Spolupráce s ní je obrovská radost a lidé ji milují. Jako kmotr přeji knize mnoho čtenářů, stejně jako má diváků na svých představeních u nás. Vždy je vyprodáno,“ řekl na křtu.

Video: Jiřina Bohdalová pokřtila knihu: Svou prořízlou pusu jsem měla raději zavřít!

Video
Video se připravuje ...

Jiřina Bohdalová pokřtila knihu: Svou prořízlou pusu jsem měla raději zavřít! David Turek

Fotogalerie
33 fotografií

Knížka Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová je právě v prodeji.
Autor: Marek Pátek