Snad každý má Českého slavíka spojeného právě s Karlem Gottem. Nový majitel soutěže zajistil změnou pravidel, že se už nebude opakovat jev minulých let, kdy se i po své smrti v žebříčku objevovala například Iveta Bartošová (†48) anebo ještě dřív Petr Muk (†45). „Letos jsme upravili pravidla tak, že hlasovat je možné pouze pro žijící umělce,“ řekl Blesku Janeček.

I tak se slavičí rekordman Gott dočká posmrtně uznání za vše, co pro českou muziku udělal. „Mohu potvrdit, že pro uctění památky tohoto hudebního velikána něco připravujeme. Bude se jednat o určitou cenu, více však diváci uvidí až v přímém přenosu na televizi Nova,“ naznačil Janeček.

Vyhlášení vítězů se odehraje 19. listopadu v Hudebním divadle Karlín a večerem bude provázet moderátorská dvojice Ondřej Sokol (49) – Aleš Háma (48).

Nový je i systém hlasování, který byl spuštěn včera. Předány budou zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip hop & Rap. V každé z těchto kategorií může jeden hlasující udělit pět hlasů.

Pořadatelé ankety Český slavík 21 v úterý také odhalili podobu nové sošky, kterou obdrží vítězové jednotlivých kategorií. Jejími autorkami jsou Viktorie Beldová a Lilia Khousnoutdinová, což je Janečkova kněžka, láska a matka dvou jeho dětí (dcery Isabely a syna Karla George).

VIDEO: Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem!

Video
Video se připravuje ...

Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem! Karel Gott Agency, Supraphon

Zlatá muška

Na tiskovce ke znovuobnovené anketě nechyběla ani dvacetinásobná slavice Lucie Bílá (55). Symbolicky si do klopy saka zapíchla zlatou mušku, kterou jí kdysi daroval Karel Gott.

„On věděl, co mi udělá radost, a proto ji mám i doma na místě uloženou tak, abych na ni pořád viděla,“ svěřila Blesku zpěvačka. Slavík byl k lidem, které měl rád, velmi štědrý a rozhodně to není jediná cennost, kterou od něj Bílá dostala.

„Jednou jsme spolu vystupovali a on měl takový krásný stříbrný kufřík na noty. Pořád jsem ho Karlovi chválila a druhý den před mým domem zastavilo auto s tím kufříkem. Byl prostě neuvěřitelný a vždy věděl, čím potěšit,“ vzpomínala zpěvačka.

„Víte, mám od Karla hodně dárků, ale tím největším jsou společné prožitky a vzpomínky, ty mi nikdo nevezme! Věřím, že Karel je tu stále s námi a bude i na Slavících,“ dodala Bílá.

Fotogalerie
77 fotografií