Hned dvě knihy najednou pokřtila známá herečka Jana Bernášková, která byla naposledy k vidění na televizních obrazovkách v seriálu Co ste hasiči. Jinak si ji diváci jistě na první dobrou vybaví v retro seriálu Vyprávěj. Literatuře se Bernášková začala věnovat během koronavirové pandemie, kdy jako herečka měla najednou mnohem méně práce než obvykle. Novější kniha se jmenuje Coura, zatímco ta starší má název Jak přežít svého muže.

K její prvotině, úspěšnému bestselleru, co oslovil české čtenářky, aktuálně píše filmový scénář Janin manžel Rudolf Merkner (49). „Není to nic jednoduchého skoro čtyř set stránkovou knihu přepsat do šedesátistránkového scénáře, nicméně dílo se daří. A když všechno dobře dopadne, příští rok bychom mohli začít natáčet. Já si vždy přála hlavní roli ve filmu, tak jsem si jí musela sama napsat,“ smála se sympatická herečka.

VIDEO: Jana Bernášková přiznala: Syna jsem zamkla v autě! Zasahovali hasiči 

Video
délka: 04:09.40

Jana Bernášková přiznala: Syna jsem zamkla v autě! Zasahovali hasiči Markéta Reinischová

Na křtu byla přítomná i její krásná dcera Justýna, jejímž otcem je režisér David Drábek (51), dramatik a bývalý umělecký šéf divadla v Hradci Králové. S tím Bernášková kdysi dávno, ještě předtím, než poznala svého současného partnera, pět let žila. Patnáctileté děvče po mamince podědilo jemné rysy, melancholické oči, štíhlou postavu i neskutečně nádherné dlouhé lokny… Vlastně když se postavily vedle sebe, vypadaly jako sestry.

Člověka by jistě napadlo, že by se Justýna s takovou vizáží klidně uplatnila v modelingu. Na toto konto však herečka a teď už i spisovatelka Bernášková jasně reaguje slovy, že na to má její dcerka ještě čas. „Ještě potřebuje trochu vyrůst a dospět. Ale na focení ji chce někdo pořád. Focení ji i strašně baví, občas si ji s sebou beru do různých časopisů. Stydlivá není, miluje, když je středem pozornosti,“ svěřila se Jana cca před půl rokem Super.cz.
Fotogalerie
55 fotografií