Ztráta slovenského herce a podnikatele otřásla spoustou lidí v jeho rodném Slovensku i v Americe, kde od svých 25 let žil. Nejvíce ale trpí jeho rodina. „Stále mě to velmi bolí,“ truchlí Borisova maminka Maja Velšicová (85), která dlouho nevěděla, co vlastně nehodu minulý čtvrtek způsobilo.

Detaily o synově smrti jí řekla až její snacha Hanka. „Dostal infarkt. On byl v autě sám, a ještě stihl vjet na kraj silnice,“ popsala nešťastná zpěvačka. „Neměl mu kdo pomoct, protože byl mimo město a lidé okolo nebyli, takže zemřel,“ dodala zničeně.

Sám totiž pomáhal spoustě lidem. Jen jemu už nakonec nikdo nepomohl. O tom, že Boris Slivka lidem pomáhal a podporoval je, svědčí jeho přátelé i vlastní slova. Během života byl plný optimismu. „Ještě tři dny před smrtí psal na facebook: Nebojte se jít dál, všechno dobře dopadne,“ cituje zesnulého syna Velšicová. „Byl to moc talentovaný a hodný chlapec. Celých dvacet pět let dělal kouče realitním makléřům a pomohl tolika lidem,“ dodává s těžkým srdcem a pamatuje, jak jí každý večer volával, jestli je v pořádku.

A nesmutní jen ona, tragická událost zasáhla i jeho přátele a žáky, u kterých byl velmi oblíbený. „Hodně lidí se o to zajímá a chce se s ním rozloučit,“ dodává maminka. „V listopadu bude mít v Americe rozlučku,“ prozradila a podotkla, že sama jednu takovou zorganizuje i na Slovensku hned příští pondělí. Ta však bude jen pro rodinu a přátele. „Nechal toho za sebou spoustu a v srdci nikdy nezemře. Budu na něj myslet jako na živého,“ uzavřela.

Část popela

Boris nade vše miloval Ameriku, kde žil se svou rodinou. Po jeho smrti ovšem nastala otázka, zda místo jeho posledního odpočinku bude právě tam. „S Hankou jsem o tom mluvila v neděli. Byl to pravý Američan, měl tam i státní občanství. Bála jsem se vyslovit, že bych ho měla ráda pochovaného tady v Bratislavě... Ale ona mě potěšila věcí, která je pro mě těžko vyslovitelná,“ přiznala Maja.

„Slíbila, že přiletí a donese mi trochu popela z jeho těla, abych ho mohla pochovat i tady,“ prozradila zpěvačka a podotkla, jak je jeho milované ženě vděčná. „Je to od ní veliké gesto a moc dobře chápu, proč ji miloval,“ svěřila se deníku Aha!.

VIDEO: Nešťastně zamilovaný Martin Zounar skončil pod mostem: Nečekaná léčba zlomeného srdce

Video
délka: 02:34.88

Nešťastně zamilovaný Martin Zounar skončil pod mostem: Nečekaná léčba zlomeného srdce Kisa Císařová

Fotogalerie
13 fotografií