„Než jsem začal hubnout, moje dcera Claudie mě neobjala na skútru, když jsem ji vezl. Vůbec k sobě nedostala dlaně. Ze sto dvaceti poctivých kil, které jsem měl, mám dneska sto šest a nahoře čtyři a půl kilo svalové hmoty,“ pochlubil se Blesku radostně Martin Zounar. Hercova dcera Claudie (12), která podědila tatínkovy herecké geny a ambice, ale rozhodně není jediným členem rodiny, který si užívá nově nabitých výhod hercova štíhlejšího a zdravějšího těla. „Kačenka, moje žena, mi vždycky říká: ´No vidíš to. Už si na něj vidíš, kluku. To je hezký´, “ svěřil herec, jakými slovy odměnila partnerka Kateřina úbytek tuku kolem Martinova břicha.

A skutečnost, že má herec opět své intimní partie na dohled, není jediným příjemným důsledkem jeho hubnoucích snah, které zpříjemnily partnerské soužití. Martin Zounar totiž díky ztrátě nechtěných kilogramů přestal navíc chrápat. „Říká se tomu spánkové apnoe. Zkrátka strašně jsem chrápal. Což dámy jistě chápou, že spánek vedle chrápajícího chlapa není ideální,“ je si dobře vědom Martin Zounar. Kromě toho, že spát vedle člověka, který je hlučný asi jako motorová pila, není nic příjemného, se herec od lékařů navíc dozvěděl, že ho tehdejší situace vážně ohrožovala.

„Vy se vlastně celou noc dusíte. Tělo neodpočívá, jelikož řeší, jak to udělat, aby se neudusilo. Teď ale tuk z vole odešel pryč a dýchací cesty se uvolnily. Vřele to doporučuju,“ raduje se konečně odpočatý Martin Zounar. Teď když zhubl, nemá problém přiznat, jak moc ho štvalo, že ještě nedávno na něj zcela evidentně pasovalo označení obézní. „Někdo říká, že na tom nic není. Takový pupíček je prý hezký, chlap je roztomilý méďa. Ale ono ne,“ je přesvědčený herec. Dnes už totiž ví, že obezita způsobuje celou řadu zdravotních problémů a rizik, které ohrožovaly i jeho. Pročež po letech marného snažení a chvilkového držení nejrůznějších diet požádal o profesionální pomoc.

„Zjistil jsem, že jediná možnost je obrátit se na lékaře a zeptat se ho, co se děje,“ prozradil herec, který sám ztvárňuje lékaře v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. „Zkuste se podívat do kalorické tabulky, kde zjistíte, kolik jednotlivá jídla mají. Lékař vám řekne, jaký byste měli mít příjem a kolik byste naopak měli vydat. Vy si to spočítáte, věnujete tomu tři, čtyři minuty a zjistíte, že to všechno začíná fungovat,“ svěřil svou zkušenost Martin Zounar. Přes všechny pochvaly partnerky i dcery a milá slova okolí Martin Zounar s hubnutím ještě neskončil. Dokud se nedostane ke své vysněné cílové váze, hodlá s váhovými úbytky pokračovat. „Já bych dal kilíčko,“ přeje si Martin Zounar, aby se jeho váha v blízkých dnech ustálila na kulatém čísle rovných sta kilogramů.  

Fotogalerie
38 fotografií