Laskavý doktor Vlach s břitkým smyslem pro humor ze Saturnina, vypočítavý celník z pohádky Tři veteráni, anebo vše důkladně analyzující mimozemšťan z komedie Srdečné pozdravy ze zeměkoule, kde si zahrál se svým parťákem Júliem Satinským (†61). I tak si budou pamatovat herce Milana Lasicu čeští diváci. Smrt si pro něj přišla náhle, při závěrečné děkovačce po koncertě s Hot Serenaders ve Studiu L+S. Jen krátce po té, co před nacpaným publikem dozpíval píseň Já jsem optimista. Skácel se k zemi a bohužel už se ho i přes veškeré snahy nepovedlo oživit.

Přestože navždy opustil svou rodinu, své herecké kolegy i fanoušky, co si ho na televizních obrazovkách tolik oblíbili, rozhodně se na něj nezapomíná. Ve Slovenském domě v Praze se ve středu 11. srpna uskutečnil vzpomínkový večer na jeho počest, a účastnila se ho celá řada celebrit. Ti si na slovenského umělce připili a během večera, který by se dal nazvat jakousi tryznou za zemřelého, zavzpomínali na společnou spolupráci s Milanem Lasicou. Jeho dílo a úspěšnou kariéru navíc připomněly video a audioukázky.

VIDEO: Poslední poklona Milana Lasici (†81): Video z posledních vteřin před smrtí

Video
délka: 01:23.48

Poslední poklona Milana Lasici (†81): Video z posledních vteřin před smrtí Pluska.sk

Na akci zazpíval herec, textař a hudebník Jiří Suchý (89) v doprovodu vedoucího orchestru Divadla Semafor Jiřího J. N. Svobody (41), a písničkář Václav Smolka. Promluvili zde slovenský velvyslanec v Praze Rastislav Káčer (56) a herec a komik Luděk Sobota (78), co na místo dorazil i se svou půvabnou a o mnoho let mladší manželkou Adrianou (59). Ta v modrých šatech vypadala naprosto báječně a rozhodně by nikdo netipoval, že za pár dní oslaví kulatou šedesátku.

Večerem provázel předseda Světového sdružení Slováků v zahraničí Vladimír Skalský společně s předsedkyní Slovensko-českého klubu Naďou Vokušovou. Kdo by však čekal, že se smutečního večera zúčastní vdova Magda Vášáryová (72), tedy herečka známá z Postřižin či z Markéty Lazarové, anebo jedno z jejich dvou dětí - (měli dvě dcery, Žofii a Hanu), ten by se zmýlil. Žádný z rodinných příslušníků se nedostavil...
Fotogalerie
152 fotografií