Tragická nehoda se stala v sobotu 10. července 2010 v Šáreckém údolí. V pravotočivé zatáčce se Dařin terénní mercedes střetl se skútrem Jindřicha Rotrekla (†63). Ten tři hodiny po převozu do nemocnice zemřel a začal vleklý soudní spor, jenž pro zpěvačku skončil vynesením podmínečného trestu (následně byla amnestována) a tříletým zákazem řízení. Pozůstalé pak měla odškodnit zhruba milionem korun.

Advokát JUDr. Karel Friml ve své knize Žil jsem s justicí ovšem tvrdí, že zpěvačka se zdráhala prostředky rodině, která se po ztrátě manžela a otce ocitla v zoufalé situaci, vyplatit. Což konečně řekla sama Dara v listopadu 2010 i Blesku: „A proč bych to dělala, když mně ten pán vjel do protisměru?!“ 

Rodina musela o své peníze řádně zabojovat. „Ani jedna, ani druhá, ani třetí upomínka (dokonce s dodejkou, aby určitě došla) ji nepřivedla k tomu, aby našla cestu do pojišťovny. Nezbývalo tedy nic jiného než to, co nakonec musí udělat každý věřitel, když dlužník nechce zaplatit: podá návrh na exekuci,“ píše Friml v knize, na kterou upozornil web expres. cz.

„Teprve potom pozůstalí své peníze podle rozsudku soudu dostali. Protože řidička ani její právní zástupci nedokázali včas a řádně zajistit, aby podle soudních rozhodnutí bylo odškodné zaplaceno, stálo ji to na nákladech exekucí statisíce navíc. Z vlastní kapsy a zbytečně,“ píše dále.

Friml barvitě líčí třeba i to, jak zpěvačka měnila během vyšetřování výpovědi (ohledně jejího chování za volantem) anebo jak se objevil nepravdivý znalecký posudek v její prospěch.

Zarážející bylo podle Frimla v celém případu také vskutku nestandardní chování policistů vůči celebritě. „Když její výslech skončil, šéf vyšetřovačky ji dal už ze dvora služebny odvézt policejním autem, prý aby ji veřejnost neobtěžovala. Když jsem se ho ptal, jestli budou takhle odvážet domů i mé obyčejné obviněné řidiče, neodpověděl...“ zavzpomínal autor knihy.

VIDEO: Dara Rolins po plastice nosu v Kyjevě: "Konečně zase dýchám levou nosní dírkou"

Video
délka: 03:31.16
Video se připravuje ...

Dara Rolins po plastice nosu v Kyjevě: "Konečně zase dýchám levou nosní dírkou" Klarisa Císařová, Lukáš Červený

Fotogalerie
35 fotografií