„Začínáme s kapitolou ‚zatímco jsi tu nebyl‘, a doufáme, že nebude v našem životě moc dlouhá,“ svěřila se Lucie Křížková, moderátorka populárního pořadu Sama doma, na sociální síti. Za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva má David Křížek za mřížemi strávit tři a půl roku. Jachtař tvrdí, že se i on stal obětí podvodu a naletěl svému kamarádovi. Soud mu to ale neuvěřil a neschválil mu ani žádost o odklad nástupu trestu.

Přesto má však plnou podporu své milující rodiny: Lucie ji na instagramu jednoduše vyjádřila textem písničky Dívám se, dívám, kterou nazpíval Petr Hapka (†70) s Lucií Bílou (55): „Co když mě zapřou přátelé, a budu s cejchem na čele podroben strašné žalobě? Vzkážeš mi: Stojím při tobě! Jen při tobě. Jediná vždycky budu stát, i když ti celý svět dá mat. Věřím ti všecko. Braň se, snaž...“

Pobyt v Chorvatsku minulý týden, který si rodina užila plnými doušky, tak byl na dlouho poslední rodinnou dovolenou. Stejně tak i Davidova oslava narozenin koncem června byla smutná – kulatiny, které ho čekají příští rok, už známý jachtař, jenž podle svých vlastních slov přežil mnoho bouří, a tudíž přežije i tuhle, prožije ve vězení. O syna Davida (9) a dceru Lolu (4) se teď bude muset Křížková starat sama. Přesto odmítá, že by mělo jít o její nejsložitější životní etapu. „Nejhorší kapitola byla, když mi zemřel tatínek. To bylo nevratné. David se mi vrátí,“ tvrdí Lucie.

VIDEO: Odsouzený Křížek hraje se synem na útěk z vězení. A radikální proměna Absolonové

Video
délka: 02:17.00
Video se připravuje ...

Odsouzený Křížek hraje se synem na útěk z vězení. A radikální proměna Absolonové Bára Horáková, Lukáš Červený

„Pokud bych měl popsat své pocity před nástupem trestu, tak radši bych jel na cestu kolem světa a odrazil od břehu. Tohle pro mě bude neznámé prostředí, kde se neumím pohybovat a určitě to bude těžké,“ shrnul pro pořad Showtime své pocity ze ztráty svobody muž, jenž za svoji úspěšnou sportovní kariéru získal na 48 medailí. Přesto však nemyslí pouze na sebe… „Spíš mám obavu z toho, co se bude dít tady, jak to zvládne rodina. Je to těžký,“ povzdechl si Křížek, který na dlouhý čas neuvidí vyrůstat své dvě rozkošné děti.

Však také ostatní celebrity nyní vyjadřují zdrcené brunetce, která v roce 2003 získala korunku Miss České republiky (tehdy ovšem soutěžila pod svým dívčím příjmením Váchová), na sociální síti svou účast v těchto nelehkých chvílích. „Ani netušíš, jak často na vás myslím… Držte se, Luci, hodně sil, a ať čas ve vašem případě utíká rychlostí blesku… ať jste brzy zase kompletní,“ napsala jí například moderátorka Zorka Hejdová (31). „Moc mě to mrzí! Držte se! A drž děti, a buď silná,“ vzkázala jí zase Laďka Něrgešová (45).

Se slovy útěchy přispěchaly i modelky Iveta Vítová (38) s Terezou Fajksovou (32), herečka Veronika Arichteva (35), herec Jan Antonín Duchoslav (56) či zpěvák Matěj Ruppert (43), vystupující se skupinou Monkey Business. Osud Křížkové zkrátka není nikomu lhostejný.

Fotogalerie
63 fotografií