Smrt herce a rodáka z Michálkovic u Ostravy oznámily Divadelní noviny. Herec Mucha ovšem odešel z tohoto světa již před dvěma týdny. Zemřel v Čerčanech na Benešovsku.

Absolvoval brněnskou JAMU, a to v roce 1968. Následně strávil téměř dvacet let na prknech, která znamenají svět, v karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala. Od roku 1987 působil v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Tam ztvárnil plejádu rolí, například v představeních Je třeba zabít SekalaPygmalion, Macbeth a dalších.

Z televizních a filmových rolí lze jmenovat legendární Obecnou školu, kde si zahrál hospodského. V Baladě pro banditu se zase objevil v roli četníka, zahrál si také v Příběhu kmotra, v pohádce Hodinářův učeň či v seriálech TV Nova Specialisté nebo Ordinace v růžové zahradě. Nechyběl ani v předrevolučních 30 případech majora Zemana.

Stejně tak měl roli i ve druhém díle Discopříběhu, což je další pojítko s Ladislavem Potměšilem. Stejně tak je pojil i podobný věk, oba zemřeli ve věku 75 let. Ovšem Zdeněk by další narozeniny oslavil až v dubnu dalšího roku, Ladislavovi by bylo 76 již v září. Ani jeden se toho už ovšem nedožil.

Fotogalerie
19 fotografií