Zpěvačce, jak prozradila, zatím stačí kvůli těžce prodělanému covidu jedna dávka vakcíny. „Protože v sobě mám strašně moc protilátek, tak ta druhá dávka mi prý stačí až za hodně dlouho,“ řekla Hanka, která samozřejmě vyráží ven společně s o 11 let mladším Štefanem Margitou.

Operní pěvec sice díky svému »mládí« očkovaný není, zato se ale pravidelně pilně testuje. „Štefan ještě na vakcínu nárok nemá, tak trošinku mu to mládí závidím,“ usmívá se zpěvačka, která se speciálně o Velikonocích těšila na procházku. „Tak občas chodíme na nábřeží, kde to moc milujeme, ale spíš se procházíme tady všude kolem u nás. Přece jenom se ještě snažíme trochu chránit,“ upřesňuje Zagorová, která má ještě v živé paměti, jak jí dal koronavirus zabrat.

Zpěvačku skolily loni v září několikadenní vysoké teploty, nakonec ji museli lékaři převézt do nemocnice, kde si několik dní kvůli silnějšímu průběhu nemoci poležela. „Je to strašná mrcha, tenhle virus. Už je to docela fajn, ale nebylo to tak úplně příjemný, mám-li říct pravdu. Opravdu to dá člověku, té jeho fyzické schránce, hodně zabrat,“ popsala Zagorová, která se ale do špitálu kvůli následkům covidu-19 musela vrátit. „Ta mrcha mi rozhodila krvinky,“ svěřila se Hanka, která má s krví problémy už od 70. let. Jde o nemoc zvanou paroxysmální hemoglobinurie, při níž se rychle rozpadají červené krvinky. Jediným východiskem jsou pravidelné transfuze.

VIDEO: Zagorová se těší na Velikonoce: I přesto, že ji Margita polévá!

Video
délka: 00:56.24

Zagorová se těší na Velikonoce: I přesto, že ji Margita polévá! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
33 fotografií