Před koronavirovou pandemií zakoupila herečka Andrea Růžičková společně s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou (42), dům na vesnici, kde aktuálně provádí rekonstrukci. Jejich ráj na zemi, kde hodlá v klidu a v přírodě vychovávat své dva synky, Tobiáše (3) a Jáchyma (1), se nachází přibližně hodinu od Prahy. Tam původně bydleli v bytě 2+kk, kdežto na venkově, daleko od městského shonu, se jim bude žít daleko lépe. „Jsme ‚staromilové‘,“ připouští na svém instagramu herečka, která na sociální síti zároveň pravidelně informuje o tom, jak probíhá jejich zabydlování do chaloupky postavené již v 16. století.

Popisovala například svůj boj s vodou - studna, kterou mají k dispozici, se totiž musí nejdříve pořádně pročistit. První rozbory vody dopadly katastrofálně, nicméně herečka se odmítá smířit s faktem, že by si měli kupovat vodu balenou. Nyní ve svých instastories provedla své příznivce několika místnostmi. Už dříve jim ukázala vymazlený obývák, který nazvala „středobodem místa pro život“. Dominuje mu velký gauč a zdi zdobí fotky a veliký ukřižovaný Ježíš, jelikož se krásná Slovenka nijak netají skutečností, že je silně věřící.

Teď předvedla další zákoutí svého líbezného domova - například své malé, soukromé koutky, které nazývá „zašívárnami“. „Sním o tom, jak mě tam někdy moje děti nechají v klidu číst moudré knihy,“ vtipkovala tato dvojnásobná maminka.

VIDEO: Andrea Růžičková: Mateřskou si s manželem po roce střídáme.

Video
Video se připravuje ...

Andrea Růžičková: Mateřskou si s manželem po roce střídáme. Adam Balažovič/BPŽ

Zajímavě řešené je i lanové zábradlí na chodech. „Okolo lan vytvářím bezpečnostní botanickou zahradu. Může za to covid, rostlinky mi psychicky pomáhají… ale hodně se učím, jsou to fajnovky, ty rostlinky. A také některé nepřežily, protože je žerou kočky,“ stěžovala si pobaveně Růžičková, která skvěle ztvárnila mrchu Mariku Lukáčovou v Ordinaci v růžové zahradě 2… a nějakou dobu kvůli tomu nebyla u diváků příliš oblíbená. „Těším se, až to bude za pár let džungle. Musím ale vymyslet nějaký zavlažovací systém, když budeme třeba v Praze nebo na dovolené…“ dumala.

V rámci rekonstrukce například přidělali do domku střešní okna, jelikož v něm byla příliš velká tma. Rovněž museli kompletně předělat i koupelnu. „Bylo to klasické dilema, vana, nebo sprchový kout? Vana! Když máš děti, vana! No a já… ji mám taky raději. Takže je to takové večerní a ranní, dětská a maminčina roztomilá koupelna,“ vysvětlovala.

Nově umístili i schody. „Původní schody byly hned u vstupních a terasových dveří. V patře jsme chtěli dětské pokoje. Kdyby schody zůstaly na tom samém místě, ani si nechci představovat, jaký bordel by mi zvenku nosily děti až do postele.“ Výzva to byla i kvůli statice, přece jenom jde o starší stavení, kde je prý „všechno křivé a atypické“.

Na rekonstrukci sice měli zaplacené dělníky, ale Andrein manžel u všeho asistoval a pomáhal. Leccos dokonce i sám vytvořil, a tak není pochyb o tom, že je nadán nejenom v hudbě, ale že má i šikovné ručičky. Výsledek stojí za to - alespoň podle toho, co prozatím sympatická herečka svým followerům dovolila vidět. „Nikdy nepřestávejte snít. Sny se plní. Vážně. Když jsem přišla do tohoto domu, měla jsem flashback z jednoho svého záhadného snu, co se mi zdál před deseti lety,“ ujišťovala své příznivce, jichž má jenom na instagramu více než 195 tisíc. Mrkněte do naší galerie, kde je bydlení okaté Růžičkové krásně vidět.

Fotogalerie
59 fotografií