Studentka Pražské konzervatoře chce dobýt hitparády sama za sebe. Její fanoušci možná ani netuší, že je dcerou hvězdy ze Sněženek a machrů, Václava Kopty, který píše texty pro Martu Kubišovou (78), Anetu Langerovou (34) a další české zpěváky.

„Neznamená to však, že bych se za své jméno styděla. Jsem hrdá na to, že jsem Koptová, ale jednoduše se mi k mé tvorbě, která je zatím celá v anglickém jazyce, nehodí. Leeloo je jméno postavy mého oblíbeného filmu Pátý element,“ vysvětluje Jana, která teď vydává svůj první singl i klip s názvem Botticelli Girl.

Její rozhodnutí respektuje i slavný táta. „Rozhodně to není tak, že bychom s tím doma měli problém, ona se za své jméno nestydí. Líbí se mi na tom, že ví, co chce, a koučuje si to sama. Nemám tendenci jí do toho zasahovat,“ řekl Aha! moderátor Peče celá země.

VIDEO: Máme rádi Česko: Praskne tajemství Václava Kopty!

Video
délka: 01:29.24
Video se připravuje ...

Máme rádi Česko: Praskne tajemství Václava Kopty! FTV Prima

„Sám jako muzikant můžu posoudit, že talent opravdu má, a navíc si jde svou vlastní cestou. Nechce po mně ani žádné textařské služby, sama si je píše, s manželkou jen s potěšením sledujeme, že snad vykročila pravou nohou,“ dodal herec, který má za manželku českou dabérku Nicole Kidmanové (53), herečku Simonu Vrbickou (55).

Klip ke své první písničce natočila na renesančním zámku Libochovice. „Je to místo, které mám ráda a které je spojeno s naší rodinou. Z jedné strany zámku stojí dům, kde se narodil můj pradědeček, spisovatel Josef Kopta, z druhé je naše bývalá chalupa, kam jsem jako malá hodně jezdila,“ dodává.

Jana měla na nějakou dobu jako malá zpěv zakázán kvůli vyřvaným hlasivkám. A rodiče si prý ani moc nepřáli, aby se stala zpěvačkou. „Vše se změnilo, když jsem v 5. třídě přišla do divadla Semafor na zkoušku představení Opera Betlém, kde hrál táta, no, a pak i já,“ směje se Koptová.

VIDEO: Podívejte se na debut Jany alias Leeloo.

Fotogalerie
38 fotografií