Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno -5°C

Marta Kubišová po konci pořadu Chcete mě?: Následujte Blesk tlapky!

Autor: Michaela Remešová - 
7. ledna 2021
05:00

Populární pořad a „dítě“ Marty Kubišové (78) Chcete mě? po 29 letech na ČT skončil. Zarmoucená zpěvačka teď naléhavě volá na všechny strany: „Projevte lidskou tvář, jak to udělal Blesk akcí Tlapky!“

Díky akci Blesk tlapky se podle Kubišové vztah ke zvířátkům v poslední době u nás o dost zlepšil. A to prý Martu naplňuje optimismem i přesto, že Chcete mě? skončilo kvůli nedostatku financí. „Tahle akce dělá opravdu úžasnou, obrovskou a užitečnou práci. Tak se projevuje lidská tvář a Blesk ji opravdu projevil,“ říká zpěvačka, která prý ráda se svými zkušenostmi Blesk tlapkám pomůže, pokud bude třeba. „Lidé mě totiž stále děsí svým přístupem k živým tvorům. Vícero institucí by mělo projevit lidskou tvář jako Blesk,“ prohlašuje.

Sociální sítě

Velká milovnice zvířat nachází také útěchu v internetu a sociálních sítích, i když je vůbec neovládá. „Je totiž potřeba útulkům neustále pomáhat. I Chcete mě? by si mohlo najít místo na internetu,“ přemítá zpěvačka, podle které mnoho lidí soucítí víc se zvířaty než s lidmi. „A já to chápu, zvíře se neumí bránit, nevraždí, nekrade, neubližuje a je vydáno na pospas,“ komentuje Kubišová, která sama už bohužel víc dělat nemůže, než dávat rady.

Nemohu dál

Pořad Chcete mě? naposledy točila před rokem a půl a bylo to pro ni strašné. „Kvůli nemocným kolenům, do kterých mně rvou doktoři stále injekce, jsem nemohla v útulcích vůbec stát, z toho mě bolela páteř. Prostě to nešlo, devastovalo mě to,“ vysvětluje a pokračuje: „Ono totiž nešlo jenom o ten jeden natáčecí den, ale také o přípravu, takže vám to zabere spoustu času a v mém případě vezme spoustu sil.“ Kolena nejsou to jediné, co legendární zpěvačku trápí, proto také ukončila pěveckou kariéru. Je také po těžkém srdečním infarktu a hlavně má CHOPN (chronickou obstrukční plicní nemoc), která je pro ni zvlášť v dnešní době smrtelně nebezpečná. „Už prostě nemohu dál, moc ale fandím Blesk tlapkám a všem, kteří je dokáží následovat,“ uzavřela.

K čemu už Blesk tlapky dotlačily politiky?

Novela veterinárního zákona

Proti množírnám bojuje tím, že každý chovatel, který má tři a více fen (počítá se každá v domácnosti), se musí nahlásit na veterinární správu. Pokuta za nedodržení oznamovací povinnosti je 50 tisíc. Novela z dílny ministerstva zemědělství obsahuje také povinné čipování psů.

Novela trestního zákoníku

Předloha z dílny TOP 09 definuje množírnu a navrhuje přísnější tresty. Navzdory dohodě mezi poslaneckými kluby nakonec v druhé polovině prosince 2019 klíčové části novely o trestech neprošly. Zákon nakonec upravil Senát a Sněmovna udělala reparát. Za týrání zvířete tak soud může uložit 6 měsíců až 3 roky ve vězení. Pokud jde o týrání většího počtu zvířat, hrozí za mřížemi až 6 let a sankce se stupňuje až na 10 let za provozování množírny v organizovaném gangu, který působí ve více státech. Soudy také mohou ukládat zákaz chovu zvířat až na 10 let pro jednotlivce a až na 20 let pro firmy.

Video Zapomenutá Sára léta strádala. V útulku se už ale zotavuje a vyhlíží nový domov - Kateřina Lang

 

manunu ( 13. ledna 2021 06:25 )

plysovykozisek:

manunu ( 13. ledna 2021 06:24 )

Karlstejn: Jsi trapný, pouze ukazuješ svou hloupost. Každý normálně myslící člověk ví, že na ochraně a péči o zvířata se nedá zbohatnout. Pleteš si to s lidmi, kteří provozují množírny psů. Paní Kubišová je člověk, který žije pro druhé a snaží se pomáhat kde je potřeba. Neházej na ni špínu, spíš ji následuj a také pomáhej.

plysovykozisek ( 10. ledna 2021 08:40 )

Psi a kočky v útulcích potřebují tento pořad jako sůl. Doufám, že se začne zase vysílat.

delviar ( 9. ledna 2021 19:16 )

Dobrý den. Ano!

iFender ( 8. ledna 2021 22:00 )

To vysilani maji lide radi a je potrebne jak prase drbani.Copak se u v CR nenajde uprimny typek(zenan ,muz),ktery by to mohl delat a sponsor co by pomohl i financne?At jde ten Dvorak uz do.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud