Líp si to načasovat snad ani nemohl. Zrovna když natáčel třináctidílný seriál o tom, že ve špitále vyměnili dvojici rodičů syny, jeho manželka sama jednoho čekala. „Natáčecí dny na porodním sále vycházely skoro přesně na období, kdy měla Veronika rodit. Bisi už pak asi musel mít těch porodnic plné zuby. Ale neomdlel ani u jednoho z porodů,“ prozradil na něj Marek Adamczyk (33) alias seriálový Martin.

A podle Marty Dancingerové(29), která hrála Terezu, si toho samozřejmě všímal i štáb. „Ano, s koncem natáčení padaly vtípky na tohle téma. Často padal dotaz, jestli si bude po natáčení Kukaček svého syna u porodu víc hlídat,“ zavzpomínala.

VIDEO: Těhotná Arichteva řekla, jaké jméno dítěti vybrala: Tvrdá konkurence pro Bagárovou!

Video
délka: 20:08.24

Těhotná Arichteva řekla, jaké jméno dítěti vybrala: Tvrdá konkurence pro Bagárovou! Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

Bisi ale zůstával do poslední chvíle nad věcí. „Ani jeden z mých synů mě, myslím, nemůže zapřít. Já jsem v klidu,“ smál se s tím, že na rodičovství byl připravený. „Věděl jsem, na rozdíl od mé ženy, co mě čeká. Musím přiznat, že mě to pohlcuje. Chci s nimi trávit čas a baví mě to. S věkem jsem si myslel, že to pro mě bude náročnější, ale ke svému údivu zjišťuji, že jsem snad hravější než dřív,“ dodal, co prožívá se s čtyřměsíčním synem Lukou.

Zároveň ale dodává, že Kukačky nejsou zas tak nereálné. „Z doslechu vím, že se něco takového stalo asi nejednou. Když jsem se o tématu bavil s lékaři a sestřičkami z porodních oddělení, potvrzovali, že dnes je to již prakticky nemožné. Starší ročníky se ale svěřily, že v minulosti to prý občas bylo divoké,“ uzavřel.

Na první pohled to vypadá, že se autoři projektu nechali volně inspirovat záměnou dětí v třebíčské nemocnici. Podle scénáristy Jana Coufala to bylo trošku jinak. „Inspirací mi byla vlastní zkušenost. Mé mamince přinesli po porodu místo mě cizího kluka. Všimla si toho po pár minutách a zjednala nápravu. Když jsem pak jako malý zlobil, říkala, že si měla nechat toho jiného. Ta představa, že jsem u cizích ve mě asi nějak zůstala,“ popsal.

„Výměna dětí v porodnici se netýká jen České republiky. Podobných události bylo v historii a ve světě více,“ doplnil ho producent Petr Šizling. Další díl seriálu Kukačky sledujte 22. ledna na ČT1 od 20.10.

VIDEO: Režisér Biser Arichtev slaví úspěchy: Co prozradil o První republice?

Video
délka: 03:38.26

Seriál První republika se dočká pokračování: Jen co dotočili trojku, chystá se čtvrtá řada! Tereza Kühnelová

Fotogalerie
40 fotografií