Na televizních obrazovkách ztvárňuje Lucie Benešová v seriálu Slunečná bývalou prostitutku, která v současnosti vypomáhá u Popelkových na statku a snaží se navrátit do normálního pracovního života. Její doménou je ale především místní hospoda a za pípou je jako doma. To pravé „doma“ je ale pro Benešovou ve společnosti jejích nejbližších, tedy manžela Tomáše Matonohy, známého například ze sitcomu Comeback, a čtyř dětí. Herecký pár má společné děti Štěpána (14) a Laru (8) a kromě nich také adoptovanou Sáru (21). Luciiným nejstarším potomkem je pak syn Lucián (23), který pochází z prvního manželství Benešové s hercem Filipem Blažkem (47).

Nyní se však její rodina rozrostla o dalšího člena. „S Larou jsme se rozhodly, že v novém roce pomůžeme a zachráníme psí život,“ svěřila se na svém instagramu plavovlasá herečka, která svá slova uvedla v čin, a společně s nejmladší dcerou si osvojila „srandovního čtyřletého voříška Bárníčka“. Pejska prý někdo nejspíš vyhodil a dlouho žil ve strašných podmínkách, než se dostal do péče spolku pro ochranu zvířat. „Tam jsme ho s dcerkou objevily a na první pohled se do něj (hlavně Lara) zamilovaly,“ líčila Benešová.

VIDEO: Lucie Benešová: Karanténa naši rodinu stmelila! Ale posunula svatbu!

Video
délka: 02:43.92

Lucie Benešová: Karanténa naši rodinu stmelila! Ale posunula svatbu! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Bárníček se podle snímků, co sdílela na sociální síti, okamžitě do její početné psí smečky začlenil, a aby mu nebyla v tomto mrazivém zimním počasí venku zima, dokonce mu herečka pořídila i apartní obleček. Pejsek nyní vypadá rozhodně šťastně a v teple domova je mu mnohem lépe než někde v útulku… anebo na ulici. Dobrý skutek Benešové ocenily nejenom její fanoušci a fanynky, ale také herecké kolegyně. Tereza Brodská (52), s níž Benešová hraje ve Slunečné, jí poslala celou řadu emotikon pusinek, Jana Bernášková (39) jí zase vzkázala: „Ty jsi hvězda!“

Pejsek je jistě šťastný, že má kolem sebe i spoustu lidí, kteří teď v této těžké době tráví většinu času doma. Jak sama Benešová před nedávnem uvedla, doba lockdownu pro ně byla prý „určitou zkouškou“. „Musím ale říct, že ve finále nám to docela prospělo. I s dětma. Furt někam chvátáme, někam běžíme, pracujeme… a najednou se to zastavilo. Začali jsme hrát i hry, co jsme moc nehráli, třeba ty deskové, natočili jsme rodinný film, do kterého jsme zapojili děti i babičku… Máme za sebou takové věci, co by se normálně neuskutečnily. Takže jsme se rodinně stmelili,“ tvrdila.

VIDEO: Lucie Benešová se rozpovídala o velikonočních zvycích

Video
délka: 03:11.43

Lucie Benešová o Velikonocích David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
73 fotografií