Pro Petru Černockou, kterou si čeští diváci zamilovali už coby teenagerku v pohádkové komedii Dívka na koštěti, kde skutečně neopakovatelným způsobem ztvárnila nešikovnou čarodějnici Saxanu, byl pejsek doma více než jenom zvířetem. Fenka Wajda byla členem rodiny. S Černockou a jejím manželem, hudebníkem Jiřím Pracným (67), dokonce jezdila i na chalupu v Kytlicích, kde tahle dvojice tráví každé léto. „Pořád se s tím nemůžu vyrovnat. Byli jsme tak sžití, strašně mi chybí!“ posteskl si Pracný na akci v psím salonu Richie v polovině letošního března.

Soužití psa a kočky. Podívejte se na video, jak se vyhnout konfliktům?

Přesto však podle Černocké zásadně odmítal možnost pořídit si nového pejska – především proto, že s milovaným psím mazlíčkem „absolvoval poslední cestu k veterináři, a nic takového už nechtěl nikdy zažít“.

„Na jaře jsem ho začala přemlouvat, že naše domácnost, jen s kocourem, je přece jen smutná, a protože už nebyl tak zatvrzelý, začala jsem shánět štěně,“ pokračovala na sociální síti sympatická interpretka písní Koukej, se mnou si píseň broukej, Náklaďák nebo Mississippi. Jednoduše proto, že „ten, kdo má pejsky rád, to prostě nevydrží a nakonec si nějakého psího kamaráda pořídí“.

VIDEO: Sedmdesátnice Petra Černocká: Vrátila se jako čarodějnice Saxana!

Video
délka: 04:39.96

Sedmdesátnice Petra Černocká: Vrátila se jako čarodějnice Saxana! Aleš Brunclík

Původně manželé zvažovali, že by si v útulku našli nějakého staršího pejska, který by s nimi byl doslova a do písmene na dožití. „Už máme nějaký věk a nechceme, aby pejsek smutnil, kdyby někdo z nás odešel,“ vysvětlovala Černocká na jaře. Přece jenom jak ona, tak i její manžel, i když na to ani jeden z nich nevypadají, jsou vlastně už důchodci.

Nakonec však zpěvačka přece jenom zatoužila po štěňátku. „Jenže přišel koronavirus a zákaz cestování způsobil, že chovatelé nevozili chovné pejsky k psím partnerům a partnerkám. Štěňat bylo málo a na mě už žádné nezbylo. Ale teď už konečně máme Kačenku,“ dodala hrdě a pochlubila se na facebooku svým příznivcům neskutečně roztomilou fotkou s rozkošnou malou fenečkou.

A jak se zdá, pejskaření si nyní užívají plnými doušky. „Můj muž je šťastný, já jsem nevyspalá, protože musím koordinovat alespoň trochu složité soužití našeho kocoura s tím novým, rozčilujícím se, přírůstkem do domácnosti. Teď už náš frustrovaný kocour zjistil, že může snadno vetřelci uniknout, když skočí na kanape nebo na schody, kam za ním to štěně nemůže. Neví, že všeho do času!“ bavila se. „Ale vypadá to, že už se rozpomenul, že tady kdysi pes s ním bydlel, a doufám, že je oba jednou najdu, jak spí vedle sebe v jednom pelíšku. Nedá se nic dělat, psí lásku nic nevynahradí.“ A v tom má rozhodně pravdu!

VIDEO: Muzikál Čarodějka přilákal kolegyni Saxanu: I já se vrátím na jeviště!

Video
délka: 01:06.93

Čarodějka přilákala kolegyni Saxanu: I já se vrátím na jeviště! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
39 fotografií