Hereččino tělo tak bylo celou dobu uložené v márnici. Jakmile se začala opatření v Itálii uvolňovat, začal poslední rozloučení ve spolupráci s úřady organizovat hereččin manažer Gianluca Berti (51). „Obřad proběhl v síni Tempietto Egizio na římském hřbitově Campo Verano, kde je Jitka pochována. Kytici zaslal i pan prezident Zeman,“ řekl Aha! Berti.

Promluvil velvyslanec

Ačkoliv na obřad přišla i naše velvyslankyně v Itálii Hana Hubáčková, nad bílou rakví s ostatky slavné tety Boženky ze seriálu Robot Emil promluvil náš velvyslanec ve Vatikánu Václav Kolaja. Toho totiž s Frantovou Pelikánovou pojilo přátelství.

„S paní Jitkou jsem se naposledy viděl loni v prosinci v divadle Torlonia, kam mě pozvala na své představení 100 let tanga, příběh Lásky. Po něm jsme s ní a mojí ženou ještě mluvili u číše vína, přičemž jsme paní Jitce vyjadřovali obdiv nad její neuvěřitelnou energií a vitalitou,“ řekl mimo jiné. „Pak už jsme spolu hovořili jen po telefonu, abychom si popřáli krásné Vánoce a hodně štěstí do nového roku. Zpráva o jejím skonu nás velmi zaskočila a zarmoutila,“ vrátil se k osudnému 19. dubnu, kdy Jitce po několikahodinové nevolnosti selhalo srdce oslabené předešlým těžkým zápalem plic.

Fotogalerie
16 fotografií