Piráti se vedle deseti pochybných e-shopů, prodávajících neexistující či vadné zboží v podobě roušek a dalších ochranných pomůcek, zaměřili také na neonkové království Nely Slovákové. Předražené roušky a doposud nedodané gely jsou jen vrcholem ledovce. Vítězka reality show Hotel Paradise má totiž, alespoň podle mnoha doložených důkazů, děravé účetnictví, a je tak dost pravděpodobné, že okrádá stát o DPH. Případem už se rovněž zabývá i Česká obchodní inspekce a Policie ČR. Obě instituce evidují zvýšený počet stížností od spotřebitelů, kterým zboží nikdy nedorazilo, nebo jim nebyla vystavena faktura, či jim Slováková dokonce odmítla vydat účtenku k nákupu i přes opakované výzvy.

Kauza kolem dokumentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která údajně provedla atestaci jejích roušek, zazněla i ve zprávách televize Prima. K zjevnému padělání protokolu se vyjádřila mluvčí univerzity Petra Svěráková. „Protokol z měření nevznikl na základě žádné oficiální objednávky evidované v systému univerzity a není oficiálním dokumentem. Došlo k neoprávněnému zneužití razítka Ústavu fyziky a materiálového inženýrství, které navíc není dle vnitřních norem platné.“

Lidé na sociálních sítích s radostí sledují, jak se pohádkový byznys plavkové prodavačky pomalu rozpadá. Nela se ale nehroutí, stále se domnívá, že nepochybila a nikdy nikomu nelhala. Nedodržení lhůty pro vrácení peněz omlouvá enormním množstvím objednávek. „Ještě nám chybí vyřídit dva tisíce e-mailů z osmi tisíc. Děláme to s přítelem Lukášem ve dvou, ještě nám pomáhá jedna paní na home office,“ řekla pro server Extra.cz.

Slováková proti vlastní osobě nepoštvala pouze všechny kontrolní úřady a desetitisíce zhrzených zákazníků a náhodných pozorovatelů, ale i vietnamskou komunitu, která v době nouzového stavu nabízí roušky zdarma a občerstvuje záchranné složky. Kritický profil s názvem hlena.slevakova předložil zřejmé důkazy, v nichž Nela ukázala svou odvrácenou rasistickou tvář.

„Šikmooký je ale přeci Vietnamec, Japonec, Číňan apod. To je rasistické?“ nechápala Nela, když se komentující vietnamského původu zeptal, zda své dřívější tvrzení o šikmookých myslí vážně. Rasisty totiž v žádném případě podporovat nechtějí.

„Je to rasistické označení. To jste nás rovnou mohla nazvat „Větvemi“, „Rejží“, „Rákosníky“ atd. Nebo si myslíte, že každý Asiat má šikmé oči? Nebo proč jste Asiaty neoznačila čistě jako Asiaty?“ ptal se zbytečně neznámý Asiat, jelikož Nela dle dostupných screenshotů už odpovědět nehodlala. Rasistické výroky instagramový profil podtrhl vytažením ještě špinavějšího prádla. V dalším screenu Nela podezírá někoho, že je „šikmooký“, protože píše jen o Číně. V jiném si zase stěžuje, že jsou Asiati v českém pořadu. Možná nejhorším důkazem o rasistických sklonech je Nelino pohoršení nad tím, že si jiná slečna dovolila sdílet její fotku bez souhlasu.

„Nevím, jestli si to uvědomujete, nebo nejste znalá vzhledem k tomu, co jste za rasu, ale máme nový zákon o GDPR,“ stojí v konverzaci, jejíž autorkou má být právě Nela Slováková. Pod příspěvkem se strhla vášnivá diskuze nejen o podprůměrné inteligenci brněnské podnikatelky, která nedosáhla studijně výše než na základní školu. Komentující se shodli na tom, že rasismus do moderní doby rozhodně nepatří a že tohle byl další pomyslný hřebíček do její neonkové rakve.

VIDEO: Vítězka Hotelu Paradise Nela Slováková na plese: Nahota na prodej?! 

Video
délka: 03:21.60

Vítězka Hotelu Paradise Nela Slováková na plese: Nahota na prodej?! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
68 fotografií