Nela Slováková, která se do povědomí a do českého showbyznysu dostala díky účasti a výhře v reality show Hotel Paradise, se v době koronaviru chtěla chopit příležitosti a svůj letitý plavkový byznys rozšířit o prodej nedostatkových dezinfekčních gelů a roušek. Bohužel ale patrně nemyslela moc dopředu a svým činem obohatit se na strachu lidí si mírně řečeno pořádně naběhla!

Brněnská podnikatelka jaksi celý koncept nedomyslela a prodala zákazníkům neexistující zboží. Co to znamená? Slibované gely před zavřením hranic totiž nedorazily z marocké laboratoře a roušky, jež švadleny nestíhají šít a které si podle Neliných slov lidé objednali v řádu stovek tisíc kusů, také nejsou. Nela Slováková zkrátka prodala to, co její společnost neměla na skladě, což asi nebyl zrovna šťastný krok.

Mnozí si tak v dobré vůli objednali tyto exkluzivní roušky či gely pro sebe a své blízké, za zboží poctivě zaplatili a nyní ve velkém hlásí, že jim ani po více než týdnu nic nedorazilo a na zprávy a telefony podnikatelka nereaguje (nemluvě o neexistujících fakturách, atp.).

Mezi těmi, kteří doufali, že mu roušky Nely Slovákové dorazí a budou jimi moct podarovat své okolí, je i italský zpěvák a podnikatel Domenico Martucci. „I já jsem objednal na těchto stránkách roušky pro maminku, manželku (která má vážné problémy s astmatem) i pro své zaměstnance už před 10 dny, protože jinde jsem je nemohl sehnat. Byly úplně nedostupné. Zatím jsem žádné roušky nedostal, a dokonce ani potvrzení, že jsem zaplatil,“ svěřil se na facebooku Martucci. A neskrývá své pohoršení z praktik Nely Slovákové, kterou lidé nyní ve velkém pranýřují za „bezúročnou půjčku“, kterou získala nabytými miliony, jenž jí měly díky platbám zákazníkům přistát na účtu a které nyní po stovkách stornuje a vrací, ale především za „hyenismus“, který má představovat to, že se rozhodla vydělávat na lidském neštěstí, strachu a bezmoci v době řádícího koronaviru. Ostatně právě z těchto pohnutek vznikl na instagramu profil nesoucí příznačný název hlena.slevakova, kde vyplouvají na povrch všechny nehezké okolnosti týkající se byznysu brněnské podnikatelky.

„V době, kdy se mnoho lidí nyní snaží pomáhat tím, že šijí roušky zdarma, mi toto chování přijde více než nechutné, takže všechny bych rád upozornil, aby neudělali stejnou chybu jako já a dali ruce pryč od takového člověka, co si hraje se zdravím např. onkologických pacientů (tvrdila, že je stejně ochranná jako FFP3), s penězi maminek na mateřské dovolené atd.!“ varuje naštvaný Martucci všechny, kteří by snad stále uvažovali nad koupí roušek s aplikovanou látkou, jež údajně obsahuje aktivní stříbro. To má podle slov Slovákové poskytovat vyšší ochranu před nákazou, než klasická bavlněná rouška. I to ale lidé zpochybňují, protože roušku s aktivním stříbrem nelze vyvařit a tím pádem ji nemohou bezpečně opakovaně používat, což je za bezmála 300 korun docela rána...

VIDEO: Vítězka Hotelu Paradise Nela Slováková na plese: Nahota na prodej?! 

Video
délka: 03:21.60

Vítězka Hotelu Paradise Nela Slováková na plese: Nahota na prodej?! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
46 fotografií