Poté, co se herec Ladislav Mrkvička kvůli nemoci omluvil z filmového festivalu v Karlových Varech, se spekulovalo o jeho velmi vážném stavu. Hvězda českého filmového nebe, která se proslavila nejenom v mnoha filmech, seriálech a televizních inscenacích, ale také v dabingu (dokonce mu byla udělena Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu), totiž trpí Parkinsonovou chorobou, a ta se rok od roku stále zhoršuje. Rovněž ho sužují i těžké deprese.

Představitel poručíka Stejskala ze seriálu 30 případů majora Zemana, žokeje Janýra z Dobré Vody či bývalého šumavského učitele Kintzla z veleúspěšné kriminálky Policie Modrava si však nenechal ujít premiéru svého posledního filmu Staříci. Mnoho kolegů ho na premiéře vidělo po dlouhých letech, co je v ústraní, a tak své uznání dali hereckému matadorovi Mrkvičkovi jaksepatří najevo.

Úsměv na tváři herci vykouzlily herečky, které vyučoval na DAMU, například Eva Josefíková (29) a Marika Procházková (44), která mu vtiskla vášnivý polibek přímo na rty. Herecká kolegyně Taťjana Medvecká (65) ho zase držela za ruku a něžně se dotýkali čely, charismatický Jan Přeučil (82) před ním zase s úctou smekal klobouk.

Nebyla nouze ani o další emocionálně vypjaté momenty: Během ovací vestoje zaplněného kina Lucerna se Mrkvička, představitel jedné z titulních rolí ve Stařících (společně s Jiřím Schmitzerem,69), dojal k slzám. Ze schodů poté drobnému herci pomáhal především nejmladší syn Matěj, podpořit ho ale přišla téměř celá jeho rodina, mimo jiné i jeho dvě sestry a vnuci. Večer poté Mrkvička zakončil u vína. Bylo na něm vidět, že ve společnosti notně pookřál. Ani by se nikomu nechtělo věřit, že měl (údajně) v červenci sepsat poslední vůli. VIDEO: Mrkvička si naposledy zahrál učitele Emila Kintzla v právě reprízovaném seriálu Policie Modrava 
Video
Video se připravuje ...

Policie Modrava Kristýna Léblová, Lukáš Červený, TV Nova

Fotogalerie
23 fotografií