Tuto chvályhodnou akci pořádá magazín Flowee s mnoha partnery a nazývá ji „národním detoxikačním rituálem“. Kampaň s hashtagem #denoffline probíhá v těchto dnech na sociálních sítích, jak jste si už mohli všimnout u mnohých českých hvězd, ať už hereckých, pěveckých, anebo zkrátka těch známých čistě z internetu.

Připojili se například herci Jiří Mádl (32), Lukáš Hejlík (39) nebo Andrea Kerestešová Růžičková (35), moderátor Libor Bouček (38), kapely Tata Bojs nebo Vesna a influenceři Johny Machette (26) či Anna Šulcová (20). Ano, to děvče, co nabádalo děti, aby si dávaly na hlavu igelitové pytlíky.

Zkrátka celá řada celebrit a influencerů, ale i jiných významných osobností. Kromě nich myšlenku Dne offline podporují také billboardy (s claimy jako „člověče, odpoj se!“ nebo „don‘t worry be offline“) na velkých digitálních obrazovkách v Praze a na různých reklamních plochách nejenom v metru.„Nedávno jsem četla vtipnou větu, ‚svět je to rozmazané za tvým displejem‘. A tak to je!“ hřímá na svém instagramu manželka Tomáše Kluse (33), matka jeho tří dětí a zároveň šikovná influencerka Tamara Klusová (31). „Přidáte se? Zážitkům, reálným skutkům, bytí spolu, četbě, nerušenému spánku třikrát zdar, zdar, zdar.“

Souhlasí s ní například modelka Veronika Kašáková (29), která se této akce účastnila i minulý rok. „A od té doby to praktikuji každý týden. A i vás vyzývám, abyste si taky dali digitální detox a odpočívali,“ vzkázala všem, co jsou, ať už vědoměji nevědomě, závislí na internetu.

Herečka a stand-up komička Iva Pazderková (39) zase sdílela svou fotku i s kočičkou a k ní přidala vtipný popisek: „Bleška přemýšlí, co všechno mi zítra provede. Proč? Protože zítra budu celý den offline a budu mít čas to řešit, protože tim pádem budu stoprocentně #onlife. Takže počítám, že až večer přijdu z práce, tak budou všude chlupy, písek, nablito, shozené knížky, kytky, gramofon, a uprostřed kočička, co nutně potřebuje mazlit několik hodin oběma (!!!) rukama.“

Na další celebrity se můžete podívat do naší galerie, možná vás překvapí, kdo všechno si chce dát v sobotu „voraz“ od sociálních sítí!

Fotogalerie
41 fotografií