„Tam, kam nutně potřebuju, jako je toaleta, tam si s pomocí chodítka dojdu. Nebo k doktorovi, když mne dovezou, tak se potom nějak došourám. Jinak je ze mne ale opravdu ležák,“ svěřila Aha! oblíbená herečka. „Proto nikam nechodím. Nevylezu prostě vůbec ven,“ pokračovala Hlaváčová, které se nikam ani o chodítku nechce.

„Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Za prvé se mi občas komunikuje velmi těžce a za druhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ míní Hlaváčová, která trpí Parkinsonovou chorobou.

Dění kolem sebe herečka ale sleduje a na televizi se také dívá. Viděla teď pár dílů chalupářů režiséra Františka Filipa (88), kde si zahrála manželku Josefa Vinkláře (†76) a dceru Jiřího Sováka (†79). „No, to byly časy! S Františkem Filipem jsem vytvořila tolik krásných věcí. Copak role v Chalupářích? To byla jenom taková službička! To byly jiné role, na které ráda vzpomínám a jsem pyšná,“ přiznala herečka.

Stejně tak se zasnila, když si vzpomněla na sestru Toničku v Básnících. „Musíš, Kájo, musíš,“ smála se do telefonu, když se jí vybavila slavná scéna, jak jí Gott z rádia zpívá To musím zvládnout sám. „Bylo to moc hezké, ale bylo toho dost, jak se říká. Já teď už chci jenom v klidu dožít,“ uzavřela herečka, o kterou se stará dcera, herečka Bára Munzarová (47), s rodinou.

Tento rok není pro Janu Hlaváčovou vůbec jednoduchý. Vždyť 26. ledna přišla o svého milovaného manžela. Herec Luděk Munzar zemřel ve věku 85 let v jejich domě v Modřanech v časných ranních hodinách.

VIDEO: Jana Hlaváčová po dlouhé době ve společnosti

Video
délka: 01:25.52
Video se připravuje ...

Jana Hlaváčová po dlouhé době ve společnosti Jan Jedlička, Markéta Reinischová, ukázky: YouTube


 

Fotogalerie
24 fotografií