Fialová na Nově působí od roku 2005 a diváci ji mají spojenou zejména s jejím dlouholetým moderátorským partnerem z Televizních novin Karlem Voříškem (55). Ten z Novy odešel před šesti lety poté, co byl stažen z obrazovky kvůli obvinění ze spolupráce s StB. Voříškovi se nakonec podařilo obvinění vyvrátit, v mezidobí ale přešel na Primu, která mu důvěřovala.

Do hlavní zpravodajské relace se ale nevrátila ani Fialová, protože pro ni televize nenašla vhodného partnera, a od té doby uvádí jako sólová moderátorka publicistické Střepiny. Na čas také zmizela z obrazovky úplně kvůli zdravotním problémům. Markéta totiž od mládí bojovala s poruchou krvetvorby s názvem myelodysplastický syndrom.

Fialová svůj případný odchod z Novy a přestup na Primu, kde by se znovu shledala s Voříškem, nevyvrátila ani nepotvrdila. „Nezlobte se, nemám potřebu to komentovat, zeptejte se na případné podrobnosti toho, kdo vám tu informaci přinesl,“ řekla webu info.cz.

Podle informací Blesku ovšem Nova zatím o ničem takovém neví a Fialová výpověď zatím nepodala. Bez zajímavosti není ani fakt, že právě na Primě, tehdy ještě Premiéře, Fialová v roce 1996 před kamerou debutovala. „Markéta Fialová je stále zaměstnankyní televize Nova. O případné pracovní změně vedení televize Nova žádné informace nemá,“ řekl Blesku PR manažer televize Nova.

Dalšími tvářemi stanice s pracovním názvem Prima CNN by se pak kromě jejího šéfa Martina Ondráčka měli stát Nikola Bojčev, Pavlína Kosová či Petra Benešová.

Fotogalerie
19 fotografií