Obzinová na Primě skončila, CNN už se nedočká. Zprávy budou v provizoriu

Autor: kal, ČTK - 
7. 5. 2019
14:20

Dlouholetá ředitelka zpravodajství a publicistiky Jitka Obzinová se rozhodla podle zjištění Blesk Zpráv opustit skupinu Prima. Společnost začne obratem hledat jejího nástupce, zatím je vedením pověřená stávající šéfeditorka Eliška Čeřovská.

Blesk Zprávy mají k dispozici e-mail generálního ředitele Primy Marka Singera, který dostali zaměstnanci stanice. „Vážení kolegové, dlouholetá ředitelka zpravodajství a publicistiky Jitka Obzinová se dnes rozhodla opustit skupinu Prima,“ píše v něm Singer celé „primácké“ rodině. Televizní skupina přitom nedávno oznámila, že má licenci od stanice CNN a do roka spustí v Česku kontinuální zpravodajský kanál CNN Prima News.

„Bylo to nezapomenutelných deset let, které jsem strávila intenzivní prací pro televizi Prima. Po dlouhé úvaze jsem došla k rozhodnutí, že nyní nastal čas se opět věnovat více sama sobě a hledat naplnění i v jiných než pracovních věcech,“ uvedla Obzinová.

„Společnost začne obratem hledat jejího nástupce, který zastřeší i plánovaný zpravodajský projekt CNN Prima News. Děkuji Jitce za 10 let usilovné práce pro Primu,“ zmínil Singer, aby dodal: „Dočasným vedením redakce bude pověřena šéfeditorka zpravodajství Eliška Čeřovská. Bude přímo podléhat generálnímu řediteli.“

„Pevně věříme, že se nám podaří v blízké době najít vhodného kandidáta, který se ujme kromě řízení týmu zpravodajství a publicistiky i aktivních příprav našeho nového multiplatformního zpravodajského projektu,“ uvedl Singer.

Obzinová má za sebou skvělou kariéru

Obzinová postupně prošla ve své profesní dráze všemi třemi hlavními televizními stanicemi, tedy ČT, Novou i Primou. Za její éry televize Prima zavedla novou strukturu zpravodajské hodiny, tzv. Velkých zpráv, která se skládá z hlavních zpráv, diváckých zpráv a končí pořadem Top Star, který se zabývá aktuálním děním v showbyznysu.

Podíl sledovanosti hlavní zpravodajské relace Primy se podle měření Asociace televizních organizací (ATO) drží ve skupině 15 let a starší dlouhodobě na úrovni kolem 20 procent. Obzinová stála rovněž za konceptem zpravodajského kamionu, který během letních měsíců po tři roky putoval po regionech České republiky.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Stegosaurus ( 25. července 2019 23:49 )

Doufám že nebude mít ta nová zpravodajská televizní stanice CNN PRIMA NEWS žádné agresivní televizní reklamy na www.alza.cz protože by pak ve sledovanosti vedla zpravodajská televizní stanice ČT 24 a ta ty agresivní televizní reklamy na www.alza.cz vůbec nemá tak aby byla ta nová zpravodajská televizní stanice CNN PRIMA NEWS rovněž bez té agresivní televizní reklamy na www.alza.cz a mohla by ve sledovanosti porazit televizní stanici televize seznam .

Renata S ( 8. května 2019 16:51 )

Ano. CNN = Communist News Network/Clinton News Network. Ve sledovanosti jsou asi
na 13. místě. Větší sledovanost má i dětský televizní kanál
(Spongebob Squarepants 😁). Proto se potřebujou nacpat někam, kde je nidko
nezná. Jo a AT&T, co se vám tam cpe jako 4. operátor je vlastníkem CNN.AT&T
padaj akcie, ztrácí zákazníky, ale když jim zavoláte a řeknete, že
chcete zrušit účet, tak vám daj slevu a neomezený data.

junkiexl ( 8. května 2019 02:59 )

Je to snad dceerka komunistickeho ministra estebaku( vnitra) stareho plesniveho
komouse Obziny? Nebo vubec nejaka spriznena krev tohoto vlastizradce?

ivuska1 ( 7. května 2019 20:20 )

To byla tezka diktatorka. Vedela , ze ma moc a podle toho s lidma jednala jako
s hadrem na podlahu.

anonym01 ( 7. května 2019 18:50 )

CNN NENI TO TA TELEVIZE CO JI TRUMP VYPRASKAL ZA LZI?

Zobrazit celou diskusi
Další videa