Začalo to šokem. „Že budu teroristka, jsem zjistila, když si mě přijeli vyfotit, jak budu vypadat se zbraní,“ zavzpomínala herečka na přípravy filmu, který má v kinech premiéru už tento čtvrtek.

A nešlo jen o pózování, zbraň musela zcela ovládnout. „Paní Janžurová proto byla na školení. Ale nebrali to úplně do detailu, protože kdyby s puškou uměla výborně pracovat, ve filmu by to nepůsobilo legračně,“ prozradil režisér Radek Bajgar (56). „Přesto na střelnici absolvovala ostré střelby,“ doplnil.

Pro herečku to byla výzva, se kterou se za odborné asistence vypořádala na jedničku. „Připravovali mě opravdu šetrně. I instruktor přes zbraně mi ve střelnici vysvětlil rozdíl mezi pistolí a revolverem s decentně utajovanou jistotou, že hází na stěnu hrách,“ vzpomíná herečka se svým typickým smíchem.

Teroristku už viděla, ale… „Zabývala jsem se takovými nepodstatnými věcmi, jako například, kde mám vystrčený pupek a podobně! Až film uvidím podruhé, tak si ho konečně užiju jako celek,“ přiznala se smíchem Janžurová. Mafiánského bosse, kvůli kterému si ve filmu pořídí zbraň, představuje Luďan ze seriálu Most! Martin Hofmann (41).

VIDEO: Emotivní Janžurová na pohřbu Luďka Munzara (†85): Co řekla o jeho rodině a nemoci?

Video
délka: 05:49.59

Emotivní Janžurová na pohřbu Luďka Munzara (†85): Co řekla o jeho rodině a nemoci? 

Fotogalerie
105 fotografií