Janě Hlaváčové sebrala prvního manžela Jiřího Michného (†34) roztroušená skleróza. Vzhledem k tomu, že tehdy spolu měli už malou dceru, nastěhovala si vdova do domu maminku, která jí velmi pomáhala. Problémy nastaly v době, kdy se Hlaváčová seznámila s Munzarem.

„Máma mnohdy trvala na tom, že tohle bude tak a tamto onak. Luděk se sice přemáhal, ale těžce to snášel a já v tom začala lítat, protože jsem jednoho ani druhého nechtěla ztratit,“ prozradila herečka v knize Tváře bez svatozáře.

Situce v rodině se vyhrotila ve chvíli, kdy malé Tereze kvůli nemoci doporučil lékař otužování. Toho se totiž tehdy ujal Munzar a dívčina babička se s něčím takovým nechtěla smířit. Když navíc Jana Hlaváčová otěhotněla, vzala si do hlavy, že z její první dcery bude odstrčený chudák.

„A přišel den, kdy jsme se musely rozejít. Nikdy v životě by mě nebylo napadlo, že jí jednou řeknu: Mami, musíš pryč. Rozešly jsme se ve zlém, obrečela jsem to, ale věděla jsem, že když to neudělám, rozpadne se nejen moje manželství, ale i můj vztah k ní, protože bych jí to nemohla zapomenout,“ popsala Hlaváčová s tím, že to sice trvalo dlouho, ale nakonec se s maminkou usmířily.

Kvůli Parkinsonově chorobě Jana Hlaváčová už roky nevychází z domu. Nemoc jí byla diagnostikována v roce 2011, herečka navíc kvůli ní trpěla těžkými depresemi, skončila tak s uměleckou činností a přestala se objevovat na veřejnosti. Péče o domácnost a finance zůstaly na Munzarovi. Po jeho smrti tak zřejmě na péči o nemocnou maminku zůstane jejich dcera Bára Munzarová sama.

 

Fotogalerie: Zemřel Luděk Munzar. Bylo mu 85 let
43 fotografií

VIDEO: Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019

Video
délka: 00:15

Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019 Facebook Martina Trnavského

 

Fotogalerie
53 fotografií