Život Aleny Plchové z Českomoravské vrchoviny se převrátil naruby v momentě, kdy se jí narodil první syn Tomáš s postižením dolních končetin. Na rozdíl od ostatních maminek, které si užívaly první krůčky svých ratolestí, Alena musela přihlížet tomu, jak její malý synek trpí bolestí.   

V kolenou měl nožičky do O, lékaři mu museli přeříznout kosti. Pak mu sundali sádru, která ho tlačila, a dalších půl roku se mu hojily paty. Měl je sedřené až na kost,“ vzpomínala s bolestí v hlase Alena. V pěti letech syn onemocněl a o rok později zemřel na zhoubný mozkový nádor.

Video
délka: 06:18.00

Zvedli jsme Alenu ze dna: Zničily ji 3 rozchody, smrt syna a vážné nemoci! Blesk TV

Zatímco se Alena v nemocnici modlila za svého umírajícího syna, její manžel takový nátlak neunesl a našel si jinou ženu. Aleně se zhroutil svět, ale musela se postarat o svého druhého, v té době ročního, syna.

Po letech se znovu provdala a porodila třetího syna, který měl také problémy s nohama. „Prodělal těžkou operaci s chodidly a následky má prakticky dodnes. Další rána přišla v jeho sedmi letech, kdy si utrhl slezinu,“ svěřila se Alena. Její bolest byla neúnosná a aby „přežila“ musela brát antidepresiva.

Ani v druhém manželství nenašla oporu. Místo toho se dočkala akorát ponižování, psychického týrání a věčného deptání. Po jedenácti letech se rozvedla. Osud jí do cesty poslal dalšího partnera, i ten ale Aleně zlomil srdce. „Věřil, že je indián, a jednoho dne bez jakéhokoliv vysvětlení zmizel,“ vysvětlila Alena s tím, že se přidal k sektě lidí.

Za 9 hodin jinou ženou

Kadeřník Tomáš Aleně vlasy zesvětlil a zkrátil. "Tmavá barva Aleně zbytečně přidává na věku, světlejší jí bude slušet víc. A vlasy zkrátim kolem obličeje," prozradil.

Když byl účes hotový, vzala si Alenu do parády vizážistka Marta Pelikán Vlásenková. „Alena má krásné oči, proto bylo třeba je zvýraznit,“ vysvětlila Marta.

Alena vyzkoušela kostým, šaty, koženkovou sukni s halenkou. Nejlépe se ale cítila v elegantním outfitu v pastelových barvách, kterou pro ni stylista Karel Dominic Stix vybral v obchodě C&A.

Rada od psychologa:

"Alena je neskutečně silná žena. Navzdory svému osudu je schopná odrazit se a jít dál. Dokázala se postarat o dvě nemocné děti, překonat ztrátu dítěte a postavit se tyranovi a odejít od něj. To vše ukazuje obrovskou sílu. Aleně bych kromě psychoterapie doporučila, aby se snažila dívat na sebe jinýma očima. Je snadné koukat na chyby a na to, co jsme nedokázali, ale umění je, koukat na to, co jsme dokázali," radí psycholožka Martina Viewegová.