Drogy ji doživotně zničily srdce a vyvolaly u ní těžkou schizofrenii. Kvůli ní byla třikrát "uvězněná" na psychiatrii a dodnes dochází na léčbu ambulantně. O její maličkou dceru se v době, kdy létala v drogové rauši, starala její matka. Jen díky tomu se nikdy nemusela potýkat se sociálkou. Poslechněte si celý příběh bývalé feťačky ve videu.

Video
délka: 05:48.60

Takhle Kamilu zničily drogy: Podívejte se, jak ji pomohla proměně! Tereza Kühnelová, Lukáš Červený, Martin Hurda

Proměna krok za krokem

10: 00

Kamiliny rudé vlasy byly pro kadeřníky oříškem, se kterým si hravě poradili. „Kamile jsme vlasy promelírovali a o několik odstínů zesvětlili,“ řekl kadeřník Tomáš z Oskar kadeřnictví.  Kamila nechtěla vlasy zkrátit, proto zachovali i délku kadeří. Delší prameny pak natočili kulmou, což Kamile dodalo ten správný šmrnc.

13:00

Poté se Kamila svěřila do péče vizážistky. „Vzhledem k výrazné barvě vlasů jsem volila tmavší barvy, aby nezanikl obličej. Jinak nebylo třeba ani větší retuše, Kamila má naprosto bezchybnou pleť,“ prozradila vizážistka Marta Pelikán Vlásenková.

15:00

A do třetice si bývalou narkomanku vzal do parády stylista Karel Dominic Stix. Kamile v obchodním domě C&A vybral pohodlný outfit s růžovým blejzrem, béžové maxi šaty s bundičkou a z Kamily na chvíli udělal také drsnou rockerku. Nejlépe se ale cítila v šatech s námořnickým vzorem, který je letošním hitem.     

Názor psychologa

První krok k novému životu Kamila Suchánková už udělala. Následky si ale ponese do smrti. Její minulosti se nevyhne ani její dcera. Jak se v takové situaci zachovat poradila bývalé narkomance psycholožka Martina Viewegová.

„Když je člověk dospělý, má zodpovědnost za sebe, stane-li se rodičem, má zodpovědnost i za dítě. Je bohužel fakt, že závislost matky ovlivní i její dítě. Užívá-li matka návykové látky v těhotenství, zvyšuje riziko závislosti u dítěte. Pokud dítě navíc vychovávala babička, je pouto matka–dítě narušeno.

Do budoucna musí počítat i s tím, že dítě bude konfrontováno s materiály, které matka nafotila, i na to je tedy dobré se připravit. Pro dítě byla bezpochyby lepší varianta, že vyrůstalo u babičky, záleží tedy nyní spíše na matce, jakým způsobem bude na vztahu mezi nimi pracovat a zda změnu svého života vezme opravdu poctivě, aby si jí dítě mohlo vážit.

Jako pozitivní vnímám fakt, že se léčbu rozhodla podstoupit kvůli sobě, z vlastní vůle. Nikdo jiný, ani dítě, člověka ke změně přimět nemůže. Musí chtít on sám. Přeji tedy Kamile, ať si za tím stojí!“

Pokud i vy bojujete s těžkým životním osudem, chcete najít svou krásu a začít znovu, napište nám a pošlete svou fotografii na online@blesk.cz a my vám vykouzlíme úsměv na tváři. Natáčíme každou druhou středu.

Fotogalerie
30 fotografií