Paní Petru Bukovskou z Přibic u Brna, která se živí jako chůva, jsme potkali na brněnském koncertě Karla Gotta, který se konal 12. listopadu. Vypadala velmi zkroušeně, unaveně a byla velmi vyplašená. „Asi tak půl roku prožívám velmi těžké období. Zemřel mi tatínek a já zůstala sama. Rozešla jsem se s přítelem a řešila jsem spoustu osobních věcí. Ten stres a nalomená psychika člověku na vzhledu moc nepřidá,“ svěřila se nám paní Bukovská se svým smutným příběhem.

Podívejte se na video s prvním dílem! 

Video
délka: 04:46.37

Nový pořad Blesku: Osudem zlomená Petra omládla o 10 let! Blesk TV

Před časem jí navíc zemřela i maminka. Po smrti otce jí zůstala už jen dvacetiletá dcera, se kterou žije v domě po svých rodičích. Byla na dně, nevěděla, jak se svým životem dál naložit, jak začít znovu. Po našem setkání se zařekla, že udělá první krok k lepším zítřkům. Rozhodla se pro změnu.

Za 7 hodin jinou ženou

10:00

Petra za námi přijela z Brna do Prahy, kde jsme společně navštívili kadeřníka Martina Žifčáka. V salonu jsme nechali plachtou zakrýt všechna zrcadla, aby se paní Bukovská neviděla. Kadeřník měl v plánu Petru ostříhat, ale měl zákaz. „Vlasy jsou poškozené z dlouhodobého melírování, takže kdybych mohl, ustříhl bych celou spodní délku,“ prozradila nám Žifčák. Nakonec jí jen zkrátil konečky a vlasy obarvil na hnědo.

Petra Bukovská přijela do Prahy jako vystrašená blondýnka.
Petra Bukovská přijela do Prahy jako vystrašená blondýnka.
Autor: Mária Rušinová

13:30

Poté se paní Bukovská svěřila do péče vizážisty Pavla Kortana, který ji výrazně nalíčil. „Je vidět, že se Petra o sebe dobře stará, na její pleti není žádná výrazná věc, která by se musela korigovat. Ač si paní přála výrazné líčení, zachoval jsem klasiku, tedy kouřové líčení a dopřál jsem jí svěží barvu na rtech, vysvětlil Kortan.

První část proměny byla hotová, bylo tedy na čase stáhnout plachtu ze zrcadla. Chvilka napětí – a je to tady! Petra na sebe několik vteřin mlčky zírala do zrcadla, pak se jí oči zalily slzami a párkrát hlasitě vzdychla. „Proměna je úžasná. Je to všechno dokonalé, ale ty oči jsou nádherné! Ani nevím, jestli to jsem doopravdy já,“ soukala ze sebe s úžasem ve tváři.

Se svým vzhledem byla Petra velmi spokojená.
Se svým vzhledem byla Petra velmi spokojená.
Autor: Mária Rušinová

15:00

Teď už zbývalo Petru zavést ke stylistovi Pavlu Filandrovi. Ten během dvou hodin pomohl Petře vybrat nový šatník, který nejlépe pasuje její postavě, zájmům i stylu. „Petra má standardní evropskou velikost mezi 36 a 38, může si tedy dovolit i odvážnější modely. Navíc má velká prsa, která jsou její předností, a měla by je tedy ukazovat,“ doporučil paní Bukovské Filandr.

Letní šatičky nové Petře velmi slušely.
Letní šatičky nové Petře velmi slušely.
Autor: Mária Rušinová

Dojmy po proměně

Měla jste z proměny strach?

Ano, trochu strach jsem měla a trochu obavu z toho, jak se mi to bude líbit a zda budu spokojená. Ale nakonec to dopadlo ještě lépe, než jsem čekala.

Co vám proměna dala?

Zjistila jsem o sobě spoustu nových věcí. Vzala jsem si k srdci rady, které jsem od profesionálů dostala. Chtěla bych si tento vzhled zachovat a dál se sebou takhle pracovat. Teprve teď se cítím být tou dámou.

Změnilo se ve vašem životě něco od našeho setkání?

Ano, prodala jsem domeček a stěhuji se do nového bytu, což je za posledních několik let obrovská změna v mém životě a díky ní jsem vykročila do té druhé půlky mého života. Tam vidím svou budoucnost s dcerou a snad někdy i s někým dalším.

Úsměv vám sluší

V novém pořadu Úsměv vám sluší se moderátorka Tereza Kühnelová bude s pomocí týmu odborníků snažit změnit život ženám s těžkým životním příběhem. Pořad se bude vysílat každou druhou středu na Blesk.cz.

Pokud i vy chcete najít svou krásu a změnit svůj osud, napište nám a pošlete svou fotografii na online@blesk.cz a my vám vykouzlíme úsměv na tváři.  

Fotogalerie
30 fotografií