Na trhu najdete celou řadu těchto uzavíratelných sáčků. Můžete si je koupit i v praktických sadách, kde budete mít hned několik velikostí, a tak si jen vyberete ten správný podle potřeby. Jejich velkou výhodou je, že nepropouští tekutinu, sypké materiály a ani žádný odér. Pořídit si zipové sáčky se opravdu vyplatí. Přesvědčte se! 

 

Autor: istock.cz

V domácnosti

1. Nejčastěji se používají na uložení drobných předmětů, jako jsou šroubky, matičky, knoflíky a mince. Krásně si je tak roztřídíte a už je nebudete někde lovit.

2. Sáčky větších rozměrů můžete použít na uschování tiskovin nebo fotografií, které jsou pro vás důležité a u nichž nechcete, aby se jakkoli zničily, a chcete, aby vypadaly skvěle po dlouhá léta. 

3. Využijete je i při grilování. Pokud potřebujete naložit maso do marinády, stačí, když všechny potřebné ingredience nasypete do sáčku a pevně ho uzavřete. Maso pak promněte, aby se marináda dostala opravdu všude. Nakonec sáček můžete bez obav dát do ledničky, ze sáčku totiž neunikne ani kapka oleje či jiné pochutiny.

4. Prodávají se i speciální sáčky k zamrazování potravin. Jsou silnější než standardní zip sáčky. Obvykle se z nich lépe vytlačuje vzduch a udržují skvěle potřebnou vlhkost. A jsou vhodné právě pro chladné podmínky v mrazáku.

Autor: istock.cz

 

5. Pokud potřebujete nazdobit dort a nemáte po ruce klasickou zdobičku, dejte krém do zip pytlíku s ustřiženou špičkou a můžete se pustit do práce. Pak ho jen vypláchněte, dobře vysušte a můžete ho použít příště.

6. Pokud potřebujete do receptu na moučník rozdrtit sušenky, použijte zipové sáčky a nemusíte pak řešit jakýkoli nepořádek v kuchyni.

7. Pomůžou vám i v případě zranění. Jestliže doma nemáte speciální chladicí polštářky, jednoduše si je vyrobíte. Vodu vlijte do sáčku a přidejte i trochu alkoholu. Poté vložte na nějakou dobu do mrazáku. Vznikne vám ledová tříšť a sáček pak pohodlně obejme bolavé místo.

8. Díky sáčkům budete mít stále dobrou zmrzlinu. Než uložíte krabici se zmrzlinou do mrazničky, vložte ji do zip sáčku. Ten ji ochrání před kyslíkem, a tak už nebude tvrdá jako kámen ani nebude s krystaly. Uvidíte, že po vytažení se vám bude mnohem lépe krájet a bude chutnější.

Na cestách

Autor: istock.cz

9. Skvěle se hodí na svačinu. Ať už jdete či jedete kamkoli. Dobře oddělíte jednotlivé suroviny a nestane se, že by navzájem pachově nasákly. Připravíte také každému zvlášť to, co má rád (oříšky, ovoce, zelenina, bonbony, sušené maso).

10. Nepostradatelné budou, pokud cestujete letadlem jen s příručním zavazadlem. V tomto transparentním zip sáčku můžete bez obav vzít všechny kapaliny a krémy do 100 ml na palubu letadla.

11. Pokud potřebujete ušetřit místo v zavazadle, nemusíte tahat zvlášť kosmetické tamponky a odličovací vodu. Namočte jich pár doma, vložte do uzavíratelného sáčku a je hotovo.

12.  Stává se vám často, že kvůli špatně zavřenému víčku vám vyteče šampon nebo opalovák do kosmetické tašky, nebo dokonce kufru? Dejte je raději do sáčku a máte po starostech.

13. Zavřete do sáčků šperky a doplňky, které si chcete vzít s sebou.

14. Uložte do nich jemné prádlo (spodní prádlo, plavky). Díky průhlednosti sáčků budete mít skvělý přehled, co v kterém máte.

Autor: istock.cz

15.Uložte do nich všechny léky a vitaminy, které s sebou potřebujete.

16. Hodit se vám můžou na pláži. V těchto sáčcích výborně ochráníte svůj mobil před vlhkostí nebo poškrábáním. Dotykový telefon navíc i přes fólii můžete plně ovládat.

17. Poslouží také jako ochrana na důležité doklady, dokumenty nebo i peníze.

18. Do větších sáčků můžete na dovolené také ukládat špinavé prádlo. Nezašpiní ani nenačichne vám tak to čisté. Dovnitř můžete vložit i pár absorpčních sáčků proti vlhkosti.

19. Stejně tak do nich můžete uschovat boty, které nemáte kde umýt. Nebo třeba po túře zapáchají... Opět přihoďte absorpční sáčky.

20. Použijte je na mokré plavky.

21. Pokud si na dovolené vaříte, sbalte do nich z domova potřebné koření. 

Autor: istock.cz

22. Tyhle sáčky jistě ocení také maminky s malými dětmi. Prakticky si do nich naskládáte potřebné plenky, ubrousky a další. 

23. Použít se dají také v případě, že nemáte kde momentálně vyhodit odpadky či použité plenky. Hezky vše uzavřete a nemusíte se bát znečištění či zápachu. 

24. Nasbírejte si do sáčků malé suvenýry. Písek, mušle či kamínky dopravíte v pořádku domů.

25. Sáčky také skvěle poslouží jako bezpečnostní obaly na křehké věci. Stačí vložit předmět a nafouknout je.