Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Cestování se psem. Co vše je potřeba zařídit a zabalit?

/
 • (istock.cz)
  30. června 2022 ● 06:00

  Léto je období, které přímo vybízí k cestování. Pokud máte doma pejska, můžete řešit otázku, co v období vaší dovolené se svým mazlíčkem dělat. Neexistuje nic lepšího, než vzít pejska s sebou. Než ale vycestujete, určitě se vám bude hodit několik dobrých rad a tipů, aby vše proběhlo bez problémů...

 • 1.

  Je místo vůbec pro zvířata vhodné?

  Autor: istock.cz

  Pokud se rozhodnete cestovat se psem, v první řadě je nejdůležitější zjistit si informace o cílové destinaci. Situace je jiná v zahraničí a v tuzemsku. Při cestování do zahraničí je potřebné mít zvíře označené mikročipem, pokud se rozhodneme pro cestu po Česku, mikročip není potřeba. Důležité je také vybrat takzvaně pet-friendly hotel, což je takový hotel, ve kterém mohou být ubytovaní i psi. Od věci není také zjistit si, pokud je v okolí nějaký veterinář, kdyby se případně něco stalo a mazlíčka by bylo třeba vyšetřit.

   

 • 2.

  I váš pejsek potřebuje doklad totožnosti

  Autor: istock.cz

  Pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí, váš pejsek potřebuje, stejně jako vy, svůj pas. Ten si snadno zařídíte u veterináře. V pasu nesmí chybět informace o tom, s kým zvíře do zahraničí cestuje. Mimo území Evropské unie je pak nutné si zjistit ještě další doplňkové podmínky konkrétní destinace, aby na letišti nedošlo k nepříjemnému překvapení. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, nezapomeňte na bezpečnostní pás. „Bezpečnostní pás pro psy by měl být naprostou nezbytností pro všechny majitele psů, kteří se rozhodnou psa přepravovat autem. Pás brání volnému pohybu psa v autě, což je bezpečné jak pro něj, tak pro řidiče,“ radí cestovatelům Petr Ševčík ze společnosti AGORA DMT, v jejímž sortimentu pro domácí mazlíčky najdete i tento bezpečnostní pás.

 • 3.

  Očkování je povinností z více důvodů

  Autor: istock.cz

  Vycestovat bez očkování se vám nemusí vyplatit. A to nejen proto, že vás pravděpodobně do cílové destinace ani nepustí, ale také proto, že jistě nikdo z nás nechce, aby jeho zvířecího miláčka po příjezdu trápily zdravotní potíže. Nejdůležitější je očkování proti vzteklině, které musí absolvovat každé zvíře starší 12 týdnů, konkrétní země ale mohou požadovat i další očkování, což je třeba si před cestou zjistit s časovým předstihem. Váš veterinář pak očkování rozplánuje tak, aby co nejméně zatížilo organismus pejska.

 • 4.

  Co vzít s sebou?

  Autor: www.fenica.cz

  A co svému miláčkovi zabalit do kufru? Chybět nesmí určitě cestovní miska. Na cesty je nejlepší ta se speciální úpravou bránicí rozlití, a ideálně skládací, protože nezabere tolik místa. Skvělým tipem je i cestovní láhev s miskou na vodu. S lahví zajistíte svému mazlíčkovi přístup k čisté vodě a jeho žízeň uhasíte kdykoli a kdekoli. Zapomínat byste neměli ani na skládací cestovní pelíšek, aby i na cestách měl pejsek svůj komfort. Pokud cestujete autem, nepostradatelnou pomůckou by měl být již zmiňovaný cestovní pás, který snadno zacvaknete do zámku bezpečnostního pásu. Pokud k tomuto vybavení přidáte ještě pejskovu oblíbenou hračku, poklidná cesta je téměř zaručena.

   

  Velký výběr chovatelských potřeb pro vaše mazlíčky najdete na našem Blesk Bazaru.

 • 5.

  Cestovní lékárnička

  Autor: archiv firem

  Lékárnička je důležitým vybavením každého důsledného pejskaře. Nikdy nevíte, co se může přihodit, obzvlášť v cizí zemi, kde je řešení jakékoliv nepříjemné situace ještě o něco těžší než v domácím prostředí. Je jasné, že pokud je váš pes zvyklý brát nějaké léky, je lékárnička naprostou nutností. To platí i pro veterinární stravu, pokud má vás mazlíček stravovací omezení, vemte ji s sebou dostatečné množství na celou dobu dovolené. V lékárničce by neměl chybět obvazový materiál, teploměr, háček na klíšťata a hydrofilní gel, který urychluje proces hojení u zvířat.

 • 6.

  Zaběhnutí v cizině

  Autor: istock.cz

  Nové teritorium je velkým lákadlem k poznávání a potencionálnímu zaběhnutí v neznámém prostředí. Proto nikdy nezapomínejte na štítek na obojku s adresou a telefonním číslem (ten by měl být samozřejmostí i doma), na cestách je to ale naprosto nezbytné. Pokud budete v zahraničí, nezapomeňte na štítek uvést českou předvolbu!

Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy