Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Pomocníci s péčí o domácí mazlíčky nejen během dovolené. Vyzkoušejte chytrou domácnost nebo psí hotel

/
 • (istock.cz)
  23. června 2022 ● 06:00

  Chystáte se odjet a nevíte si rady, co s domácími zvířátky? V zásadě máte dvě možnosti: vzít je s sebou, nebo jim najít přechodný domov, kde se o ně dobře postarají. Existují ale i různé chytré zařízení a vychytávky, které vám s péčí o mazlíčky mohou hodně pomoci…

  Mnoho chovatelů psů a koček bere svoje domácí mazlíčky nejraději všude s sebou, ale ne vždy je to možné. Především v létě je pak mnoho lidí omezeno ve svém cestování a výletech, nebo si musí domluvit pomoc sousedů. Pokud i vy řešíte, kdo a jak se o vašeho pejska, kočku či rybičky postará, přijdou vám vhod naše rady a tipy…

 • 1.

  Speciální hotel

  Autor: istock.cz

  Pokud nemáte po ruce někoho, kdo by vám ochotně čtyřnohého chlupáče pohlídal, nezbývá než začít hledat psí hotel. Existují i kočičí, jen jich není zdaleka tolik. Obvykle se cena odvíjí od služeb, které požadujete. Cena za jedno zvíře a den v hotelu je v řádu stovek  (cca 200 - 600 kč). A kde se poohlédnout? Ideálně na internetu. Do vyhledávače si zadejte heslo „hotely pro psy či kočky” a hledejte ten, který máte blízko bydliště. Dozvíte se, kolik stojí den ubytování, ale třeba i to, co s sebou máte zvířeti zabalit (očkovací průkaz, ve kterém bude vyznačeno řádné očkování, deku, pelíšek, hračky, léky, krmení...).

  Některé hotely nabízejí i speciální služby, třeba stříhání, koupání nebo výcvik. Před ubytováním zvířete je dobré hotel navštívit. Zajímejte se hlavně o čistotu, personál, možnost služeb veterináře a také dejte na zkušenosti přátel a známých. Počítejte s tím, že platit budete většinou předem, a pokud je vaše zvíře naučené na určitý druh stravy nebo pamlsků, případně má speciální dietu, raději mu vezměte jeho krmení s sebou. Také seznamte personál s povahou a chováním zvířete a domluvte si, že vás bude hotel pravidelně informovat, alespoň formou SMS zpráv. 

 • 2.

  Profesionální hlídači

  Autor: iStock

  Ve skupinách na sociálních sítích, nebo na webu hlidacky.cz najdete spoustu zkušených chovatelů, kteří jsou ochotni vám vašeho mazlíčka pohlídat chvíli přes den ale i na několik dní. Díky pravidelnému hlídání tak můžete snadno najít člověka, na kterého si váš pejsek či kočka zvyknou a odloučení pro ně a ani pro vás pak nebude tolik stresující. Rozhodně se nebojte zeptat na hodnocení, zkušenosti, nebo si pročtěte recenze, abyste vybrali co nejzkušenějšího pečovatele, který zná dobře specifika rasy vašeho čtyřnohého kamaráda.

 • 3.

  Automatické krmítko pro psy a kočky

  Autor: www.teslasmart.com

  Skvělým tipem, který může vyřešit vaši situaci s hlídáním, jsou automatické dávkovače, vody či krmení. Toto řešení je ale vhodné spíše kočičí kamarády, které není potřeba venčit a vydrží doma o samotě déle. S napájením zvířat vodou může nastat ale problém třeba, když jsme v práci – pokud si náš miláček misku s vodou nešikovně převrhne. Přísun čerstvé vody může zajistit chytrá fontána ( Např.Tesla Smart Pet Fountain UV s objemem 2,5 litru, který zvířatům vystačí i na několik dní).

  Fontána udržuje vodu v pohybu a motivuje tak zvířata k častějšímu pití. Automatický filtrační systém odstraní z vody zbytkový chlór i ionty těžkých kovů a UV sterilizace ji zbaví škodlivých bakterií. Vodu pak mohou zvířata bezpečně pít i dlouhou dobu. A co je nejdůležitější – protože je fontánka připojená k domácí Wi-Fi, odešle vám po internetu do aplikace v mobilu oznámení v případě, když začne voda docházet. Díky tomu je možné kontrolovat pitný režim zvířat skutečně odkudkoli. A pořídit si můžete i dalšího chovatelského pomocníka. A to  chytré krmítko pro domácí mazlíčky, které umí podle vašeho nastavení dávkovat granule z velkého zásobníku. Např. Tesla Smart Pet Feeder Camera má objem 4 litry, takže se do něj vejde zásoba granulí na několik dní. Krmítko se ovládá také mobilní aplikací, ve které lze nastavit pravidelné intervaly krmení, nebo nasypat zvolenou dávku granulí stisknutím tlačítka na displeji telefonu. Krmítko může být vybaveno i záložní baterií, aby snad váš miláček nezůstal hlady, kdyby u vás doma došlo k výpadku proudu.

   

 • 4.

  Pod dohledem

  Autor: www.elektro-obojky.cz

  Když už musíte nechat svého zvířecího mazlíčka doma samotného, možná byste se rádi občas podívali, jestli je v pořádku a co dělá. Zařízení chytré domácnosti mohou za tímto účelem nabídnout služby domácích bezpečnostních kamer, které přenášejí obraz do aplikace v mobilním telefonu. A umí spoustu dalších chytrých věcí. Stačí jen vybrat takovou, která vám bude svými funkcemi vyhovovat. Například již zmiňované krmítko Tesla Smart Pet Feeder Camera je osazeno kamerou, která snímá obraz dokonce i za úplné tmy. A co je ještě lepší, krmítko má i mikrofon a reproduktor, takže můžete se svým mazlíčkem na dálku i komunikovat, a třeba jej svým hlasem uklidnit. Jiná kamera pro domácí mazlíčky EBO SE je zas schopná odolat i těm nejagresivnějším kočkám, nebo psům. Kamera se může pohybovat, otáčet se, třást se, tak aby zaujala svým hbitým pohybem domácí mazlíčky. A přitom dokáže zachytit roztomilé fotografie a videa a sdílet to s ostatními členy rodiny odkudkoli na světě. Mezi její funkce sledování patří 24hodinové nahrávání videa, infračervené noční vidění a upozornění na detekci pohybu, což znamená, že vám okamžitě přijde upozornění, kdykoli jsou zjištěny podezřelé aktivity. Výkonná motorizovaná kola zajišťují hladkou jízdu po domě na všech typech povrchů, včetně koberečků a koberců.

 • 5.

  Jak se postarat o rybičky?

  Autor: www.teslasmart.com

  Je jasné, že rybičky s sebou na dovolenou nevezmete. Pokud nemáte nikoho, kdo by se vám o ně postaral, spolehnout se musíte na vychytávky v podobě automatického krmítka. To lze nastavit na krmení v určitém časovém rozmezí a navolíte si také množství krmiva. Dávkovače krmiva pro ryby existují v různých variantách podle toho, zda vám například stačí krmit jen jedním typem krmiva nebo vyžadujete krmivo střídat. Doporučujeme ale raději krmítko před plánovaným odjezdem vyzkoušet, abyste se ujistili, že vše funguje, jak má. Druhou možností jsou speciální krmiva, která se postupně rozkládají na menší části a jsou rybami zkrmovány postupně. Bývají v gelové formě a jsou vhodné pro všechny druhy okrasných rybek a zajistí zdravou výživu až na 14 dní. A přitom nekalí a neznečišťují vodu. Týden před odjezdem doporučují akvaristé také odkalit 30-40 % vody, záleží na velikosti akvária a počtu ryb. A nezapomeňte také na světlo. Je potřeba zachovat světelný režim, se kterým vám  pomohou spínací hodiny. Také filtr, topítko a případně další technika musí fungovat nepřetržitě. 

   

Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy