Infrasaunu lze umístit do každého bytu, protože zabere asi tolik místa jako obyčejná šatní skříň. Záleží na tom, jakou velikost kabiny si vyberete. Na trhu jsou infrasauny pro jednu až čtyři osoby.

Video
délka: 01:00.93

Infrasauna Marimex Marimex

Není třeba ani žádných stavebních úprav interiéru, postačí rovná podlaha. Nepotřebujete žádný specifický podklad, můžete ji postavit na lino, koberec a nebo parkety. Samotné zapojení pak zajistí zásuvka o příkonu 230 V. Navíc je infrasauna výrazně úspornější než klasické sauny. Důvodem je nižší provozní teplota. 

Náš tip:

Infrasauny, které byly vystaveny na prodejně, repasované saunové zboží, které bylo opravováno, či mírně poškozené produkty můžete koupit s výraznou slevou v bazaru infrasaun.

Fotogalerie
8 fotografií
Infrasauna prohřívá lidský organismus pomocí infračerveného záření. Celý proces probíhá již při 45–60 °C. To je zásadní rozdíl proti klasickému finskému saunování, které probíhá při teplotách 100 °C. Nižší teploty vzduchu ocení zejména lidé, kterým nedělá dobře velké horko, astmatici i osoby s kardiovaskulárními onemocněními.

Aby mělo infrasaunování přínos pro vaše zdraví, je ideální infrasaunu využívat alespoň 3x týdně při 40 minutovém cyklu. A jaké benefity na svém zdraví uvidíte? Posiluje imunitu, léčí akzémy a lupénku, snižuje bolesti zad a kloubů, blahodárně působí na krevní oběh a ženy jistě ocení redukci celulitidy a podporu hubnutí. Příjemný odpočinek v infrasauně také odbourává stres. Jen při něm nesmíte zapomínat na doplňování tekutin, proto mívají infrasauny poličku na nápoje.

Při samotném procesu můžete použít různé doplňky. Solné krystaly uvolní dýchací cesty, masážní pás s dřevěnými kuličkami prokrví svaly zad a díky éterickým olejům uklidníte vaši mysl, nebo podpoříte trávení.