7. prosinec 2019
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Vyprali jste s prádlem i papírový kapesník? Víme, co zachrání situaci

/
 • praní
  praní (iStock)
  28. listopadu 2019 ● 06:00

  Nejspíš se vám to někdy stalo. Zapomněli jste zkontrolovat všechny kapsy a “pohroma” je na světě. Papírový kapesník se rozmělnil na milion kousků a přilepil se na všechno vaše vyprané prádlo. Co s tím?

  Vypraný rozžmolkovaný papírový kapesník umí nadělat pořádnou paseku a dokáže nás pořádně naštvat. Jak naschvál se nám to přihodí zrovna, když pereme tmavé prádlo. Bohužel některé kousky se možná zachránit úplně nepodaří, přesto nezoufejte. Dost záleží na materiálu. Umělé materiály nejsou vůči nachytání žmolků a chloupků tolik náchylné, protože se po nich většina nečistot sveze. Nejhůře jsou na tom kousky vyrobené z čisté bavlny. V každém případě se vyplatí vyzkoušet následující osvědčené triky.

 • 1.

  Vyčištění pračky

  praní
  praní
  Autor: iStock

  Ještě než přistoupíte k prvnímu kroku záchrany, je potřeba udělat jednu důležitou věc. Vyčistit byste totiž měli nejen buben pračky, ale i prostor v těsnicích gumách, kde často ulpí další kousky kapesníčku. Nepořádek by se potom uvolňoval i do další várky prádla. A to přece nechcete. Dobré je určitě také zkontrolovat a případně vyčistit filtr, protože by se mohl nějakým kouskem ucpat a vracet žmolky zpátky do bubnu.

 • 2.

  Znovu vyperte

  praní
  praní
  Autor: iStock

  Všechno postižené prádlo přeberte, oberte z něho ručně největší kousky. Pak všechno prádlo ještě jednou vyperte a několikrát vymáchejte. Zbavíte se dalších kousíčků z papírového kapesníčku.

 • 3.

  Vezměte si na pomoc sušičku

  praní
  praní
  Autor: iStock

  Dalším skvělým pomocníkem, který vám s nepříjemnou událostí pomůže, je sušička na prádlo. Další množství papírových žmolků by měl pochytat filtr sušičky.

 • 4.

  Izolepa nebo váleček

  praní
  praní
  Autor: iStock

  Poslední krok, který pomůže v boji s otravnými a nevhodnými kousíčky kapesníčku. Použijte lepivý váleček, který se používá pro zachycení chlupů z domácích mazlíčků a dalších nečistot. Práce to bude celkem náročná, ale dobrého výsledku byste se měli dočkat. Přejíždějte dle potřeby po jednotlivých kouscích oblečení a odstraňte, co je potřeba. Pokud zrovna nemáte šikovný váleček po ruce, dobře vám ho také nahradí silnější páska izolepy.

 • 5.

  Kupujte kvalitní kapesníky

  praní
  praní
  Autor: iStock

  Pokud se této situace do budoucna chcete vyvarovat, samozřejmě se důkladné kontrole kapes před každým vypráním nevyhnete. Ale když se přece jen nějaký zatoulá, je velká pravděpodobnost, že nezpůsobí žádnou neplechu. A to v případě, že budete používat opravdu kvalitní papírové kapesníčky, nejméně čtyřvrstvé. Jedna značka toto dokonce garantuje. Jsou tedy pevné a odolné i vůči praní.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

snehulak: Jen ten kapesník se vám zachránit nepodaří. Budete muset použít nový.

(29. 11. 2019 09:05)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy