Pondělí 2. srpna 2021
Svátek slaví Gustav, zítra Miluše
Oblačno, déšť 22°C

Pivo vyřeší i nehody v domácnosti. Co všechno umí?

/
 • (iStock)
  24. září 2019 ● 06:00

  Oblíbený alkoholický nápoj pije ráda většina z nás. Ale málokdo ví, že nám tento pěnivý zlatavý mok může být doma užitečný. Poznejte jeho netradiční využití.

  Češi jsou na prvním místě žebříčku nejen v produkci piva, ale i v jeho konzumaci. Takže je velmi pravděpodobné, že i u vás doma se nějaká ta lahev nebo plechovka piva najdou. Pokud občas nestihnete tento chmelový nápoj zužitkovat, nemusíte zvětralé zbytky vylévat. Hodit se vám může doma třeba při úklidu.

 • 1.

  Skvrny na koberci či sedačce

  pivo
  Autor: iStock


  Podařilo se vám rozlít čaj nebo kávu tak nešikovně, že jste polili i koberec nebo sedačku? Nemusíte hned sahat po chemickém prostředku. Skvělou službu vám udělá překvapivě pivo! Skvrnu očistěte houbičkou namočenou v pivu. Aby vám pak koberec či sedačka nelepily, očistěte místo následně ještě teplou vodou se saponátem.


 • 2.

  Nahradí leštěnku

  pivo
  Autor: iStock


  Ani za leštěnku nemusíte zbytečně utrácet. Pokud potřebujete obnovit lesk a barvu dřevěného nábytku, vezměte si na pomoc tento zlatavý mok. Nábytek z dubového dřeva bude vypadat jako nový, potřete-li jej "leštěnkou" připravenou smícháním sklenky piva s přibližně třemi lžičkami cukru. Nakonec povrch přeleštěte suchým hadříkem.


 • 3.

  Rozzáří šperky

  pivo
  Autor: iStock


  Trápí vás zašlý lesk vašich oblíbených šperků? Nemusíte se s nimi rozloučit. Vyzkoušejte netradiční účinky piva a budete mile překvapeni výsledkem. Nalijte trochu do misky a zlaté šperky do něj asi na hodinu vložte. Pak je vyjměte, opláchněte a jemně vyleštěte suchým hadříkem.


 • 4.

  Dodá lesk listům

  pivo
  Autor: iStock


  Pokud chcete, aby měly vaše pokojové květiny lesklé listy, přidejte pivo do vody, kterou květinám rosíte listy. Budou pak krásně lesklé.


 • 5.

  Poradí si s octomilkami

  pivo
  Autor: iStock


  Tyhle nepříjemné mušky nás doma dokážou pořádně otrávit. Tipů, jak se jich zbavit, existuje více. Vyzkoušet můžete i ten s pivní pastí. Jak na to? Do nádobky nalijte trochu piva a neprodyšně ji překryjte potravinovou fólií nebo alobalem a pak do ní udělejte malinké dírky vidličkou nebo nožem. Mušky naletí dovnitř, ale ven už by se měly dostat jen těžko.


 • 6.

  Uvolní zarezavělé šrouby

  pivo
  Autor: iStock


  Další trik, který vás ve spojitosti s pivem překvapí. Pivo si totiž poradí i s uvolněním "nepovolitelných" šroubů. Kyseliny v pivu totiž pomohou rozpustit rez, která brání v povolení šroubů. Nalijte pivo přímo na šroub a počkejte několik minut. Rez pomohou narušit i bublinky, takže použijte pivo čerstvě otevřené.


 • 7.

  Změkčí tvrdé maso

  pivo
  Autor: iStock


  Nakonec ještě jeden tip do kuchyně. Protože pivo obsahuje kyseliny, je skvělým zkřehčovačem. Když tedy maso naložíte na několik hodin nebo přes noc do marinády s pivem, bude po pečení nebo grilování křehčí. Přitom pivo neovlivní výslednou chuť masa.

   

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy