Před čtyřmi lety se Petra Nesvačilová začala v Praze poohlížet po vlastním bydlení. Nakonec zakotvila v klidném Podolí v 2+kk. Zaujalo ji místo i výhledy.

Fotogalerie
26 fotografií

Byt v prvním patře činžáku ze 30. let měl pro mě všechno podstatné – je blízko nábřeží, i když dál proti proudu v Podolí. Bonusem byl praktický sklep. Navíc do výhledu na dvůr, kde uprostřed stála při mé první návštěvě květy obsypaná hrušeň, jsem se zamilovala na první pohled,“ vzpomíná Petra.

Co jí naopak vůbec nevyhovovalo, byl styl, ve kterém byl zařízený interiér. „Vyrůstala jsem v kombinaci bílé a dřeva. Líbí se mi styl 30. let, móda šedesátek a osmdesátek. Naopak moc nemusím devadesátky, a právě odkazů na ně tady bylo dost. Překřikovaly se tu odstíny oranžové, modré a červené, předešlí majitelé k nim navíc přimalovali ornamenty. Rudý bar připomínal diskotéku. Všechny kamarády ale nejvíc pobavila oranžová koupelna,“ usmívá se už dnes majitelka, neboť po devadesátkové „divočině“ konečně není v bytě ani památky.

Druhá fáze

Autor: RAKO

Jako první se předělávaly předsíň, ložnice, obývák a kuchyň. A Petra při rekonstrukci rozhodně neseděla s rukama v klíně. „Byt jsem podle návrhu mých kamarádek a jen s jedním zedníkem zbavila nánosů minulosti a zmodernizovala,“ vzpomíná. Po třech letech konečně přišla na řadu koupelna s toaletou. O jejich podobě se už rozhodovala se svým současným partnerem Tomášem. Podívejte se, jak obklady RAKO proměnily jejich koupelnu k nepoznání!

Zajímá vás více o výběru obkladů, průběhu rekonstrukce či to, který známý designér udělil Petře nejdůležitější tip? To a mnohem více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Blesk Bydlení, které naleznete v každé trafice. Nebo si ho můžete zakoupit v pohodlí vašeho domova v našem iKiosku. Poštovné je zdarma!

Video
Video se připravuje ...

Ochutnávka z časopisu Blesk Bydlení 02/2023 Czech News Center