Klíčem je výběr toho správného vybavení a doplňků. Proto retro kuchyně jsou typické zdobnější povrchy dvířek, dřevěné nebo kamenné pracovní desky, keramický dřez, keramický obklad či dlažba typu patchwork, mozaika, nebo metro, drobná patina na nábytku nebo nádobí, výrazné úchytky (mosazné, keramické...), oblé linie vodovodních baterií, samostatné kredence nebo příborníky a samozřejmě spotřebiče i doplňky v retro designu, klidně hrající veselými barvami. 

Barevnost

Pro linku jsou charakteristické různé tóny bílé, šedé, ale také modré, zelené nebo autenticky působící odstín slonová kost. Pokud zvolíte spíše neutrální barevnost linky, pak se nebojte a dopřejte si drobné spotřebiče ve výrazných barvách. Na slonové kosti se bude skvěle vyjímat červená, bílé lince dodáte romantiku pastelově růžovou, nadčasový šmrnc zase černou, k šedé hezky ladí světle modrá...

Fotogalerie
43 fotografií

Nejčastější chyby

Mezi nejčastější nedostatky takto pojatých kuchyní patří použití spotřebičů nebo baterií v moderním designu. Je pravdou, že retro spotřebiče zpravidla nedisponují tolika „hi-tech vychytávkami“, jako některé modely s minimalistickým vzhledem, ale ve většině případů nabízejí naprosto standardní funkce a komfortní užívání.

U baterií je to pak vyloženě škoda, protože i v retro kategorii seženete modely s pákovým ovládáním nebo integrovanou sprškou. Ani cena nemusí být kamenem úrazu –⁠ dříve sice patřily tyto výrobky k těm dražším, dnes už je ale nabídka tak široká, že seženete i kousky v dostupných cenových relacích. 

Potrpíte-li si tedy na perfektní vzhled, dejte si záležet a věnujte dostatek času výběru vhodných kousků. Odměnou vám bude dobrý pocit a radost z autenticky působícího celku.

NÁŠ TIP: Dáváte přednost spíše minimalistickému stylu? Nevadí. I tak si můžete dopřát dotek retra, jednoduchou moderní kuchyň oživí třeba lednice nebo rychlovarná konvice v retro designu.